TRT müjdeyi verdi! Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu dizisi Ramazan'da başlıyor

TRT1'de Ardı sıra padişahların yürüdüğü bir kulun hikayesi Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu için geri sayım başladı. Ramazan'da ekrana merhaba diyecek olan Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu 1. bölüm fragmanı ile konuşulmaya başlandı.

GİRİŞ 06.03.2024 16:06 GÜNCELLEME 06.03.2024 16:06
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Farklı hikayesi, etkileyici prodüksiyonu ve muhteşem oyuncu kadrosuyla TRT 1 ekranlarında Ramazan ayı boyunca hafta içi her akşam 23.45’te izleyici ile buluşmaya hazırlanan “Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu” dizisinden ilk tanıtım yayınlandı. Yayınlandıktan kısa süre sonra sosyal medyada büyük yankı uyandıran tanıtım binlerce beğeni ve birçok yorum aldı.

Yayınlanan ilk tanıtımda, Mahmud’a yöneltilen “Nereden gelir, nereye gidersiniz?” sorusuna Mahmud’un “Ben de kendime bunu sual ederim, nereden gelir nereye giderim diye…” cevabı merak uyandırırken, dizinin büyük prodüksiyonu dikkatleri üzerine çekti. Dizinin müzikleri ise izleyiciye duygusal anlar yaşattı. 

AZİZ MAHMUD HÜDAYİ KONUSU

Mahmud, Kahire’den Bursa’ya kadı naibi olarak atanır. Şehirde adaletin tesisi için Kadı Nazırzade ile birlikte çalışırken, Şeyh Üftade ile tanışır. Kadı olma hayalleri kurmuş ve bunu başarmıştır. Ancak Üftade hazretleri ona bambaşka bir hayatın kapılarını aralayacaktır…

Yönetmenliğini Kamil Aydın’ın üstlendiği, senaryosunu İsa Yıldız, Uhud Tekin ve Abdülselam Durmaz’ın kaleme aldığı dizinin başrolünü Rüzgar Aksoy üstlenirken, dizinin kadrosunda ayrıca Cem Kurtoğlu, Duygu Gürcan, Hakan Örge ve Tuğba Melis Türk gibi başarılı isimler yer alıyor.

Merakla beklenen ‘Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu’ Ramazan’da TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Rabia Şekerci Güler Haber7.com - SEO Haber Editörü
Haber 7 - Rabia Şekerci Güler

Editör Hakkında

1995'te Konya'da dünyaya geldi. Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesini tamamladıktan sonra Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden derece ile mezun oldu. Ardından Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı. Üniversiteye devam ettiği yıllarda edebiyat dergilerinde deneme ve metin yazarlığı yaptı. Yine aynı dönemde, yerel televizyon kanalında program sunuculuğu yaparak mesleki kariyerine ilk adımını attı. 2016'da başladığı internet gazeteciliği serüveninde birçok haber portalında editör olarak yer aldı. Günümüzde, haber7.com'da SEO haber editörü olarak görev yapmaktadır. Diğer yandan İnsicam Dergisi'nde yazmaktadır.
YORUMLAR 3
 • Mizah 1 ay önce Şikayet Et
  Dizi falan çekmeyin. Uzatacağız diye mübareklerin hayatını çorba yapıyorsunuz. Uzasın diye başka menkıbeleri bu zatınmış gibi anlatıp kafa karıştırıyorsunuz. Her işimiz rezil gibi. Bütün işler yarım yamalak olmuş. Tarihi dizleri denetleyen bir tarih kurulu , tasavvuf büyüklerine ait dizileri denetleyen tasavvuf alimleri grubu olmalı. Yoksa doldur boşaltın sonu yok.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  o oyuncu o role hiç uymamış
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Tesekkürler Trt
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Emekliye temmuz müjdesi: 2 ayrı düzenlemeye gidilecek
Kiralarda tavan zam uygulaması, Temmuz'da sona erecek! Zam oranı kalkarsa ne olur?