Mehmed Fetihler Sultanı 7.bölüm fragmanında beklenmedik karar! Seyirciyi şoke etti

TRT1 ekranlarında sürprizlerin ardı arkasının kesilmediği Mehmed Fetihler Sultanı 7.bölüm fragmanında önemli bir dönemece girildi. Her bölümü ayrı heyecana sahne olan Mehmed Fetihler Sultanı yeni bölümde devlette bir sayfa açılıyor.

GİRİŞ 17.04.2024 11:35 GÜNCELLEME 17.04.2024 11:35
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Salı akşamlarına damgasını vurmaya hız kesmeden devam eden Mehmed Fetihler Sultanı 7.bölüm fragmanında tüm dengeler bir kez daha değişiyor. Yayınlandığı ilk günden bu yana ekran başındakilerin soluk soluğa takip ettiği Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin yeni bölümünde yepyeni bir dönem başlıyor.

Mehmed Fetihler Sultanı'nda Neler Yaşanacak?

Sultan Murad'ın beklenmeyen vefatıyla beraber Osmanlı sarayı ve halkı yasa bürünmüş, devlette yeni bir sayfa açılmıştır. Açılacak bu sayfanın en başına kimin ismi yazılacak? Mehmed'in mi, Orhan'ın mı?

Çandarlı, İshak'ın bütün karşı koymasına rağmen Mehmed'e tahta geçmesi için haber gönderecek ve kut töresini gerçekleştirecek. İshak ise Mehmed'in tahta geçmesinin başlarına olmaz işler açacağını düşünmektedir.

Mehmed babasının vefat haberini aldıktan sonra hızla çerileriyle ile yola çıkar. Kendisine karşı kurulabilecek planlara karşı da ihtiyatlı davranır, attığı her adımı dikkatle atar. Konstantinos, Orhan'ın tahta geçmesi için Mehmed'in yoluna en güçlü adamlarını çıkartma hesapları yapar ve Mehmed'i en ummadığı anda vurur. Mehmed bu tuzaktan nasıl kurtulacak?

Orhan da hızla Edirne'ye doğru hareket eder. Mehmed'den daha yakın olduğu için tahta geçme ihtimali çok daha yüksektir. Bu sebepten Orhan, Konstantinos'un adamlarını yanına verme teklifini Edirne'de hoş karşılanmaz diyerek reddeder. Ancak yolda ummadığı bir engelle karşılaşır: Bali Bey... Bali Bey Orhan'a itaat etmek için mi geldi, yoksa karşı koymak için mi?

Heyecan ve gerilim dolu bölümüyle Mehmed: Fetihler Sultanı 16 Nisan Salı 20.00’de TRT 1’de!

Kübra Yılmaz Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Kübra Yılmaz

Editör Hakkında

1994’te İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2017’de İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. 2017’den beri Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 6
 • tokatlı 1 ay önce Şikayet Et
  şu sultan eşleri haremde alavere dalavere çevirmeseler saray iç işlerini filme yansıtmasalar daha güzel olur bence
  Cevapla
 • çakır 1 ay önce Şikayet Et
  harika yapım,salıları iple çekiyorum
  Cevapla
 • erdem değer 1 ay önce Şikayet Et
  kaç keredir dizisi çekildi de tutmadı. tabi tutmaz. 19 yaşında padişah olup 21 yaşında istanbulu fetheden büyük sultanı 45-50 yaşlarındaki oyuncular canlandırırsa olacağı oydu. bu seferki dizi tutacak gibi. gerçi serkan çayoğlu da 36 yaşında ama.. bakalım artık
  Cevapla
 • yaşar 1 ay önce Şikayet Et
  Efsane dizi .
  Cevapla
 • alp can 1 ay önce Şikayet Et
  kim ne derse desin bu dizi bu dizi her şeyiyle on numara dizi emegi gecenlere selam olsun iyki varsınız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rusya ve 3 ülkeden İran açıklaması
Şimdiye kadar yaşamış en zengin firavundu! İlk kez yüzü görüntülendi...