Fatih Altaylı'ya anket şoku! Kaldırmak zorunda kaldı

Başıboş köpek düzenlemesi gündemdeki yerini koruyor. Gazeteci Fatih Altaylı, sosyal medya hesabından başıboş köpeklerle ilgili yaptığı anketten istediği sonucu alamayınca apar topar yayından kaldırdı.

GİRİŞ 30.05.2024 10:16 GÜNCELLEME 30.05.2024 16:26
Bu Habere 129 Yorum Yapılmış

Başıboş sokak köpekleriyle ilgili düzenlemenin kısa zamanda Meclis’e gelmesi bekleniyor. Söz konusu düzenlemeye göre; belediyelerin başıboş köpekleri toplayacağı, barınaklarda bakım ve aşılama işlemi yapılacağı, barınaklardaki köpekler için sahiplendirme ilanı verileceği ve 15-30 gün içinde sahiplendirilmeyen köpeklerin uyutulacağı iddia edildi.

ALTAYLI'DAN KÖPEK ANKETİ

Gazeteci Fatih Altaylı, söz konusu meseleye dair X (Twitter) hesabından yayınladığı anketi 2 saat sonra istediği sonucu alamayınca kaldırmak zorunda kaldı.ANKETİ APAR TOPAR SİLDİ

Altaylı, “Sokak hayvanlarının öldürülebilmesini yasallaştıran yasa teklifini onaylıyor musunuz, onaylamıyor musunuz?” sorusunu sordu.

Sadece iki saat içerisinde 72 bin 700 kişinin oy kullandığı ankette vatandaşlar, yüzde 57 oranında ‘Onaylıyorum’, yüzde 43 oranında ‘Onaylamıyorum’ yanıtını verdi.Fatih Altaylı, vatandaşların, sahipsiz kalan başıboş sokak köpeklerinin uyutulmasını desteklediği anketi yayından kaldırdı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 129
 • Ziya Retci 3 hafta önce Şikayet Et
  Bir gün bu ve bunun gibilerin bahçe duvarından sokaktan 10-15 sokak köpeğini toplayıp salıverceksin bakalım kapıdan ayaklarını dışarıya çıkarabileceklermi..
  Cevapla
 • Zafer 3 hafta önce Şikayet Et
  Yasaya karşı çıkanlar, sokak hayvanlarını sahiplenmeleri gerekmektedir. Uzaktan ahkam kesmekle olmaz. Elinizi o taşın altına koyup. Sokak hayvanları tarafından zarar gören insanlar la konuşulmalı! Ne hissettiğini bilmeliler.
  Cevapla
 • Avikzir 3 hafta önce Şikayet Et
  Hepsi aynı itin soyu
  Cevapla
 • Mehmetx 3 hafta önce Şikayet Et
  Yüksek duvarlı güvenlikli sitelerinin, villalarının bahçelerin de toplasınlar o zaman. Kendileri halkın arasın da değil nasıl olsa, üstelik halka da hakaret ediyorlar. Toplasın evlerinde, sitelerin de beslesinler hepsini.
  Cevapla
 • Ercan 3 hafta önce Şikayet Et
  İstihbarat in takip etmesi gereken birisi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Partili Ensarioğlu'ndan DEM Partili vekile tarihi ayar: Alan da şerefsizdir, veren de!
Memur maaşına zam yeni tutarları belirleyecek: 65 yaş aylığı, kıdem tazminatına zam...