Aydın Doğan, Yeditepe'den böyle kaçtı

Vergi kaçakçılığı ve ihale cezası ile başı dertte olan Aydın Doğan'la ilgili tartışılacak bir gelişme daha. Doğan'ın, Yeditepe Ünv. Müteveli Heyeti üyeliğinden apar topar ayrıldığı ortaya çıktı

Aydın Doğan, Yeditepe'den böyle kaçtı
Aydın Doğan, Yeditepe'den böyle kaçtı
GİRİŞ 23.04.2009 13:18 GÜNCELLEME 23.04.2009 13:18
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Kenan KIRAN'ın haberi...

Ergenekon Terör Örgütü operasyonunun Bedrettin Dalan'ın sahibi olduğu Yeditepe Üniversitesi ve İstek Vakfı'na ulaşması ilginç gelişmelere yol açtı.

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Ergenekon soruşturması kapsamında Yeditepe Üniversitesi ve İSTEK Vakfı'nın aranması üzerine, Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliğinden ayrıldı. Aydın Doğan, Yeditepe Üniversitesi'nin kuruluşundan beri üniversitenin mütevelli heyeti üyesi olarak yer alıyordu.

MÜTEVELLİ HEYETİNDE KİMLER VARDI?
Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Diş Hastanesi'nin internet sitesinde, (http://www.7tepedis.com/mutevelliheyeti.aspx ) Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti'nin başkanlığını Bedrettin Dalan'ın yaptığı, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Koç Holding Yönetim Kurulu eski Üyesi İnan Kıraç, 500. Yıl Vakfı Başkanı Jak Kamhi, eski Başbakan Bülent Ulusu, Danıştay 3. Daire eski Başkan Yardımcısı N. Ülker Turgut, Danıştay ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu eski Üyesi Zuhal Çokar, T.C. Merkez Bankası eski Başkanı Yavuz Canevi ve Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Serpil'in de mütevelli heyet üyesi olduğu bilgisine yer veriliyor. Sitede, Mütevelli Heyeti Başkanı ve üyelerinin birlikte çekilen fotoğrafı da bulunuyor. Aydın Doğan, gülümseyerek poz vermiş.

AYDIN DOĞAN'IN YERİNE, NAMIK KEMAL İZLER GETİRİLDİ
Ergenekon Terör Örgütü kapsamında, 7 Ocak 2009 tarihinde, Bedrettin Dalan'ın sahibi ve Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu Yeditepe Üniversitesi ve Başkanı olduğu İstek Vakfı'nda arama yapılmasının ardından, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliğinden ayrıldı. Aydın Doğan'ın üyelikten ayrılmasının ardından, yerine Eczacıbaşı Holding İnşaat Grup Başkanı Namık Kemal İzler getirildi. Yeditepe Üniversitesi'nin internet sitesinde (http://www.yeditepe.edu.tr/YEDITEPE/Yeditepe%20UniverSiteSi/Yeditepe%20univerSiteSi/Mutevelli%20Heyeti.aspx?cacheid=/Yeditepe%20UniverSiteSi/Yeditepe%20univerSiteSi/Mutevelli%20Heyeti ) Aydın Doğan'ın üyelikten ayrıldığı açıkça görülüyor.

KAYNAK: (VAKİT)
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • aydın vatandaş 11 yıl önce Şikayet Et
  para içinmi ?. Para içinse cok yazık bu güzel vatana ne gözü doymazmış bu insanların ya arkadaş neye kanaatkar değiller unutmasınlar ölüm mutlaka var ne götüreceksiniz 2 metre kaput bezi başka yok hepsi bu yazık ediyorsunuz bu güzelim insanımıza vatanımıza yapmayın siz kendinizi uyanık vatandaşlarımızı salakmı sanıyorsunuz ? Ülkeniz gururunuz için calışın hepinize yazıklar olsun. Ne Mutlu Vatandaşını devletini Legal olarak savunan Cumhuriyetin Savcılarına Hakim ve Güvenlik Mensuplarına Başbakanına Siyasetcisine.
  Cevapla
 • Bana Göre 11 yıl önce Şikayet Et
  aydın doğan. aydın doğan boyle bir iş yapmıssa uyanık adam vesselam ... o bile ergenekonun oyle yada boyle bitirileceğini biliyor ... siz bakmayın hukumet yanasmıyor artık dogan medyasına ... hukumet goz kırpsa dogan medya kosa kosa hukumetin pesinden gidecek
  Cevapla
 • hacı çetin 11 yıl önce Şikayet Et
  memleketin baş belası. Ben Aydın doğan'ın erkenekonun içinde olsun veya olmasın ülkemize çok büyük zararlar verdiğini düşünüyorum. gözetim altında tutulması gerekiyor çünkü adamın para için yapmıyacağı şey yok.Allah ülkemizi aydın doğan ve kalemşörlerinin şerrinden korusun.
  Cevapla
 • reşid hakan 11 yıl önce Şikayet Et
  demedi demeyin. aydın doğan abd'ye, ertuğrul özkök almanya'ya kaçmadan hemen yakalanmalılar. ergenekon bu şahıslara uzanmadığı müddetçe fasa fisodur. sayın savcılar bu adamlar kaçıp gitmeden bunları hemen yakalayın. lütfen amaaaaaaaaaa.
  Cevapla
 • haşoliköyü 11 yıl önce Şikayet Et
  s.a.. tam bir aile tablosu da eksik kişiler var onlarda orada olsalardı tablo tamamlanırdı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünya bu sözleri konuşuyor! Trump'ın koronavirüs açıklaması alay konusu oldu
Maskesiz kadın metroda olay çıkarttı! Güvenliği görünce taktı ama...