Avrupa'nın ilk Türkçe müzik kanalı

Avrupa’nın ilk Türkçe müzik kanalı TV Türk/TVT yayına başladı. Avrupa’nın çeşitli ülkelerine yayılmış, memleket özlemiyle yanıp tutuşan Türkler TV Türk’te hasretlerini dindirecek.

Avrupa'nın ilk Türkçe müzik kanalı
Avrupa'nın ilk Türkçe müzik kanalı
GİRİŞ 14.01.2005 17:34 GÜNCELLEME 14.01.2005 17:34

Almanya – Frankfurt’ta kurulan TVT, canlı eğlence ve müzik programlarıyla da bir çok sevilen sanatçıyı Avrupa’daki Türklerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Türk pop müziğinin en popüler şarkıları, Türk halk müziğinin en duygulu nağmeleri, en sevilen sanatçıların klipleri 7 gün 24 saat TVT’de ekrana gelecek. Müzik, magazin, eğlence, sokak röportajlarının yayınlanacağı TVT’de, genç ve dinamik VJ kadrosunun sunacağı birbirinden eğlenceli klip programları yer alacak.

TV Türk Genel Yayın Yönetmeni Muhsin Bay, ‘Avrupa’da yaşayan insanlarımızın özlemlerini ve beklentilerini çok iyi anlıyoruz. Bir Türkçe müzik kanalı olan TVT, gurbette yaşayan Türklerin duygu dünyalarındaki boşlukları doldurarak, bir nebze de olsa memleket hasretlerini dindirmeyi amaçlıyor. Almanya`dan tüm Avrupa’ya Türkçe müzik ziyafeti vermeye hazırlanan TVT, kısa bir sure devam edecek olan test yayınından sonra tam gün yayına başlayacak. Müzik televizyonu anlayışına yeni bir soluk getirecek olan TV Türk, kültürel değerlere saygılı, kaliteli ve seviyeli programlarıyla Avrupa’nın yıldızı olmaya aday.’ dedi.

TVT ekranı, Türk müziğinin sevilen sanatçılarını gurbetçilerle buluşturacak. TVT’de, yurt dışında yaşayan müzik gruplarına da fırsat verilecek. Avrupa’da yaşayan sanatçıların hazırlayıp sunacağı eğlence ve müzik programları da canlı olarak TVT’de ekrana gelecek.

TV Türk’e, teknik olarak Turksat 1C uydusundan ulaşılıyor. Frekans: 11135 Mhz Vertical (dikey) Sembol 4444 Fec:5/6

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Vampir kelebek istilası!Kabus yeniden İstanbul'da(7 Ağustos 2022 Günün Önemli Gelişmeleri)
Cemal Enginyurt ve gazeteci Şimşek arasında canlı yayında gerilim