Adalet Bakanlığı'na e-Devlet üzerinden personel alımı devam ediyor!

Adalet Bakanlığı tarafından personel alımı ilanı yayımlandı. Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek adayların, e-Devlet üzerinden 12/07/2021 tarihine kadar başvuruları alınacaktır.

Adalet Bakanlığı'na e-Devlet üzerinden personel alımı devam ediyor!
Adalet Bakanlığı'na e-Devlet üzerinden personel alımı devam ediyor!
GİRİŞ 04.07.2021 20:28 GÜNCELLEME 04.07.2021 20:28
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere, farklı kadrolar için 25 kişilik sözleşmeli personel alımı yapıyor. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada başvuruların e-Devlet portalı üzerinden alınacağı belirtildi. İlanın detayında alım yapılacak kadrolar ve özel başvuru şartları yer almaktadır. 

Adalet Bakanlığı Hangi Kadrolara Alım Yapıyor?

Genel Başvuru Neler?

  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

  • (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları sadece D1 ve D2 Grubu pozisyonları için başvuru yapabilir), 

  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda, son başvuru tarihi itibariyle ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.), 

  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, 

  • Hizmetin gerektirdiği nitelikler ile muhakeme, temsil, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma, hızlı öğrenme ve kendini geliştirme, analitik düşünebilme, takım çalışmasına yatkın olma ve iletişim becerisi yüksek olma, yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilme ve belgelemeye (dokümantasyon) önem vererek belgeleme yeteneklerine sahip olmak.

Özel Başvuru Şartları İçin Tıklayınız!

Sözlü Sınav Konuları

Sözlü sınav yeri ve tarihi www.adalet.gov.tr internet adresinden ilân edilecektir. Ayrıca adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

1. Java ile yazılım geliştirme (swing/web/web services), 

2. Spring Framework, 

3. JavaScript kütüphaneleri, 

4. Mobil yazılım teknolojileri, 

5. Yapay zeka, makine öğrenmesi, 

6. UNIX/LINUX işletim sistemleri, 

7. Sunucu Sistemleri, 

8. Disk Sistemleri ve SAN, 

9. Bilişim Ağları (network), 

10. Güvenlik sistemleri (IDS/IPS, Firewall, Load Balancer, Antivirüs, Web Gateway, Email Gateway, vb.),

11. Microsoft sunucu işletim sistemleri, 

12. Proje yönetimi ve süreç takibi, 

13. Rekabet ve satın alma süreçleri, 14. 27001 Bilgi Güvenliği, 

15. Altyapı ve donanım güvenliği, 

16. Sunucu sanallaştırma ve disk sanallaştırma teknolojileri, 

17. CISSP ve CEH, 

18. GIAC Sertifikalarından ilgili sertifika konuları, 

19. Ayrıca yukarıda özel şartlarda belirtilen tüm hususlar, 

20. Zorunlu veya tercihen aranan şartlarla ilgili mülakat esnasında gerektiğinde ilave sorular sorulacak ve uygulamalı testler yapılacaktır. 

Başvurular Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Adaylar başvurularını 28/06/2021-12/07/2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olup duyuruda belirtilen süre içinde şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylar belirtilen gruplarda yer alan pozisyonlardan en fazla 2 (iki) tanesine başvurulabilecektir.

YORUMLAR 1
  • Mustafa 5 ay önce Şikayet Et
    Yazılımcı vede kıdemli üstelik kadrolu bile değil sözleşmeli bulursanız alırsınız...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Meteoroloji'den son dakika lodos ve yağmur uyarısı
Belgeler sızdı: WhatsApp mesajlarını FBI okuyor! Peki diğer uygulamalarda durum nasıl?