İŞKUR ile KEGM personel alımları devam ediyor (2021)! KPSS puan şartı yok

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden personel alım ilanı yayınladı. İlan ile adaylara başvuru şartlarından tarihe kadar merak edilen tüm detayları açıklayan kurum, bugün itibari ile başvuruları almaya başladı. İşte 2021 KEGM personel alımı detayları

İŞKUR ile KEGM personel alımları devam ediyor (2021)! KPSS puan şartı yok
İŞKUR ile KEGM personel alımları devam ediyor (2021)! KPSS puan şartı yok
GİRİŞ 13.08.2021 15:21 GÜNCELLEME 13.08.2021 15:22
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü KPSS şartı olmaksızın personel alımı yapacağını açıkladı. Yayınlanan ilan ile kurumda istidam edilen İç Denetçilere ilişkin başvuru şartlarından tarihine kadar meral edilen tüm detaylar duyuruldu. Ayrıca talep edilen şartları taşıyan adayların başvuruları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden online olarak veya Türkiye İş Kurumu Hizmet Merkezlerinde şahsen alınacak. İşte 2021 KEGM personel alımı resmi ilan metni...

İŞKUR'dan lise, önlisans ve lisans mezunu büro memuru alımı başladı!İŞKUR'dan lise, önlisans ve lisans mezunu büro memuru alımı başladı!

 

Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

KEGM personel alımı başvuruları 9 Ağustos 2021 tarihi itibari ile başladı. Adaylar 13 Ağustos 2021 tarihine kadar Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet adresi üzerinden 00006188775 numarası ile başvurularını tamamlayabilecek. 

BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Başvuru Şartlar Neler?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İç Denetçi başvuru şartları yayınlanan ilan ile adaylara duyuruldu. İşte başvuru şartları;

 • Kamu İç Denetçi Sertifikası, CIA (Certified Internal Auditor), CISA (Certified Information System Auditor), CCSA (Certification in Control Self-Assessment), CGAP (Certified Government Auditing Professional), CFSA (Certified Financial Services Auditor), CRMA (Certification in Risk Management Assurance), sertifikalardan birine sahip olmak. (Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylardan sahip oldukları sertifika istenecektir)

 • En az beş hizmet yılını doldurmuş olmak (Bu sürenin hesaplanmasında hangi statüde olursa olsun kamu kurum ve kuruluşlarında geçen hizmet süreleri ile kamu kurum ve kuruluşlarında geçmese dahi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 36/C maddesinde belirtilen kazanılmış hak aylıklarında değerlendirilen hizmet süreleri dikkate alınır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylardan hizmet süreleri ile ilgili belgeler istenecektir)

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak. (Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylardan adli sicil kaydı istenecektir.)

 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, muaf veya erteletmiş olmak. (Sözlü sınava girmeye hak kazanan erkek adaylardan askerlik durum belgesi istenecektir.)

 • İŞKUR’da ilan edilen iş gücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak.

 • Sağlık durumu bakımından, yurdun her tarafına giderek, her türlü iklim ve yolculuk koşullarında görev yapmaya elverişli olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak. (İşe girmeye hak kazanan adaylardan tam teşekküllü hastanelerden alınacak Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)

 • Mesleğin gerektirdiği bilgi, ehliyet ve temsil yeteneğine sahip olmak.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR 2
 • işsiz 1 yıl önce Şikayet Et
  kpss şartı yoksa alacağı personeli neyle seçecek
  Cevapla
 • İşsiz ünili 1 yıl önce Şikayet Et
  Sertifika ve 5 yıl çalışma şartı var okusana
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye’nin en büyük hastanelerinden biri olacak 'Etlik Şehir Hastanesi' bugün açılıyor
Referandum sonuçları açıklandı: NATO'dan çok sert açıklama!