İŞKUR sınavsız büro memuru alımı! En az ortaöğretim mezunu başvuru...

İŞKUR tarafından büro memuru alım ilanı yayımlandı. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile Türkiye genelinde 56 farklı şehirde sınavsız ve KPSS şartsız en az lise mezunu olmak üzere; önlisans ve lisans mezunları da dahil 480 kişilik büro memuru alımı yapılıyor.

İŞKUR sınavsız büro memuru alımı! En az ortaöğretim mezunu başvuru...
İŞKUR sınavsız büro memuru alımı! En az ortaöğretim mezunu başvuru...
GİRİŞ 29.09.2021 09:07 GÜNCELLEME 29.09.2021 09:08
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Türkiye genelinde farklı illerde istihdam etmek üzere 480 kişilik büro memuru alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapacak adayların en az ortaöğretim (lise) mezunu olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gibi kriterleri taşımaları gerekmektedir. Lise mezunu adayların yanında önlisans ve lisans mezunlarının da başvuru yapabileceği ilanlar bulunmaktadır. Adaylar, haberimizin içerisinde yer alan ‘’Başvuru’’ linkine tıklayarak istedikleri ilana başvuru yapabilir veya CV’lerini ilgili personele yollayabilir. Söz konusu istihdam özel sektör kurumlarına yapılacak olup, başvuru ile ilgili tüm merak edilenleri siz için açıklıyoruz. İşte detaylar…

İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu personel alımı başladı! Hangi illerden başvuru yapılacak?İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu personel alımı başladı! Hangi illerden başvuru yapılacak?

Hangi Şehirlerde Büro Memuru Alımı Yapılıyor?

 
İSTANBUL KOCAELİ ANTALYA ANKARA
GAZİANTEP VAN KAYSERİ MANİSA
ESKİŞEHİR TOKAT ANKARA BURSA
ADANA KÜTAHYA EDİRNE ISPARTA
BATMAN İZMİR SAKARYA TEKİRDAĞ
HATAY DENİZLİ AYDIN BALIKESİR
OSMANİYE NİĞDE NEVŞEHİR AYDIN
AĞRI ÇANAKKALE ELAZIĞ EDİRNE
AKSARAY KONYA KARAMAN KARABÜK
ERZURUM ÇANKIRI ORDU GİRESUN
TRABZON MARAŞ MALATYA BURDUR
ERZİNCAN YALOVA SAMSUN BOLU
KIRŞEHİR KAYSERİ SİNOP KASTAMONU
ESKİŞEHİR DÜZCE SİVAS MERSİN

 

Büro Memuru Ne İş Yapar?

Büro memuru, ofis ve büro gibi ortamların günlük işleyişlerinin aksamadan devam etmesini sağlayan kişidir. Ofis içi iletişim ve yazışma işlerinin çoğu kısmını üstelenen bu kişiler, aynı zamanda firmanın dışa açılan yüzü olarak da görev yapabilirler.

Büro memuru iş ilanı yayınlayan firmalar, işe alacakları kişilerden; günlük yazışmaları yapmak, dökümler alıp dosyalamak, raporlama yapmak, dışarıdan gelen misafir ve müşterilerle temas kurmak, resmi kurum ve kuruluşlarla bağlantıyı oluşturmak gibi işleri yerine getirmelerini beklerler. Büro memuru iş ilanları veren firmaların kriterleri, çalışma alanlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Dış ticaret alanında faaliyet gösteren bir firma, işe alacağı büro personelinin dil bilmesini isteyebilirken; muhasebe ofisleri, kendileri için çalışacak kişilerden iş ile ilgili programları kullanabilmelerini bekleyebilmektedir. Büro memuru ilanları oluşturan firmalar, bütün adaylardan; aktif olarak bilgisayar kullanabilmelerini isterler. Ekip çalışmasına yatkın, düzgün bir diksiyona ve iş disiplinine sahip olan kişilerin, büro memurluğu yapma konusunda gereken vasıfları taşıdıkları görülmektedir.

Başvuru Şartları Neler?

İŞKUR'dan başvuruları kabul edilen büro personeli ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.

 • Kurumların belirlediği özel şartlara sahip olmak,

 • Sağlık probleminin olmaması,

 • En az lise mezunu olmak, ( ön lisans ve lisans mezunları için ilanlar da yer almaktadır)

 • İlanların özel başvuru şartlarında yer alan yaş aralığında olmak,

 • Office programlarına hakim olmak,

 • Güler yüzlü olmak.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İŞKUR tarafından yayımlanan büro memuru alımı ilanlarına başvuru yapmak için, İŞKUR’un üye profiline e-Devlet üzerinden online olarak kayıt girerek yaptırmanız gerekmektedir. Sonrasında başvuru yapmak için ''BURAYA'' tıklayarak size uygun il ve ilçelerdeki ilanları görebilir ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İŞKUR Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur.

Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İŞKUR Kayıt Şartları

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 2
 • Ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Sayın devlet büyüklerim sayın yetkililerim size yalvarıyorum yalvarıyorum yalvarıyorum lisans mezunuyum yaşım geçiyor istihdam olamıyorum istanbul bayramapaşa ve gaziosmanpaşa kamu memur alımı yaparmısınız kadro verirmisiniz duyun sesimizi ne olur
  Cevapla
 • Zeynep 2 yıl önce Şikayet Et
  Tüm ilanlar Engelliler için
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın Yunanistan'a ziyareti Yunan medyasında büyük ses getirdi
İstanbul'da akran şiddeti! Kız arkadaşlarını 'gezmeye' diye götürüp öldüresiye dövdüler