EGM en az lise mezunu kadrolu personel alımı! Başvuru ekranı ve şartları...

Emniyet Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan sıralaması ile en az lise mezunu 96 kişilik kadrolu hizmetli alımı yapılacak. Başvuru şartları ve merak edilenler haberimizde...

EGM en az lise mezunu kadrolu personel alımı! Başvuru ekranı ve şartları...
EGM en az lise mezunu kadrolu personel alımı! Başvuru ekranı ve şartları...
GİRİŞ 05.11.2021 09:06 GÜNCELLEME 05.11.2021 09:08

Emniyet Genel Müdürlüğü, Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde personel alımı yapılacaktır.

Kontenjan ve Nitelikler

Başvuru Şartları Neler?

 • Herhangi bir ortaöğretim programından mezun olmak.

 • 2020 yılı KPSS ortaöğretim düzeyinde KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak. 

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak. 

 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek) 

 • Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek) 

 • Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak. 

 • Sınav komisyonu, değerlendirme neticesinde herhangi bir adayı başarılı bulmaması halinde adayların tamamını eleme tasarrufuna sahiptir. 

 • Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olup atanmaya hak kazanan adayların atamalarının yapıldığı birimde Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliğine göre en az 3 yıl çalışmaları gerekmekte olup, başvuruda bulunacak adayların bu hususu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Adaylara atama onayları hariç yapılacak duyurular, Emniyet Genel Müdürlüğü internet adresinden yapılacak olup adaylara ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular 13.11.2021 - 19.11.2021 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuruların, 19.11.2021 Cuma günü saat 23:59’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. Adaylar, başvurularını E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. 

Adayların istenilen bilgilerinin e-Devlet üzerinden gelmemesi halinde, bilgilerini beyan ederek belgelerini de pdf ya da jpeg formatında yüklemeleri gerekmektedir. 

Adaylar, Hizmetli unvanı için Ek-1 belirtilen birimler arasından tercihte bulunabilecektir. Tercih dışı atanmayı kabul eden adayların tercih haklarının tamamını doldurmaları gerekmektedir. 

Adaylar, başvuru onay durumlarını Kariyer Kapısı üzerinden takip edebilecek; başvuru bilgilerini içeren belgeyi ise başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından Kariyer Kapısı ( https:// isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden alabileceklerdir. 

Adayların, elektronik ortamda meydana gelebilecek veya oluşabilecek diğer aksaklıkları göz önüne alarak başvurularını son güne bırakmamaları uygun olacaktır.

 Sözlü Ve Uygulamalı Sınavın Şekli, Tarihi, Yeri Ve Konuları 

 • 2020 yılı KPSS-P94 puanına göre yapılacak olan sıralamada en yüksek puandan başlamak üzere alınacak personel sayısının 5 (beş) katı kadar aday sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağrılacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağrılacaktır. 

 • Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazananların, sınav yerleri ve sınav tarihleri Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım (https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet adresinde görüntülenebilecek olup, adaylar başvuru sonuçlarına buradan ulaşabilecektir.

 • Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adayların “Başvuru Bilgilerini İçeren Belge ve T.C. Kimlik Kartlarını” yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda adayların;

a) Mesleki bilgi ve mesleki yeteneği, 

b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü, 

c) Genel yetenek ve genel kültürü, 

ç) Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, 

d) Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, yönlerinden değerlendirilerek gerçekleştirilecektir.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paşinyan ile görüştü
Edirne'de Putin etkisi! Avrupa'dan akın akın geliyorlar