Hitit Üniversitesi KPSS 55 puan ile personel alımı başladı! Son başvuru ne zaman?

Hitit Üniversitesi KPSS 55 puan ile istidam etmek üzere temizlik görevlisi ve güvenlik görevlisi alım ilanı yayınladı. En az lise mezunu adaylar arasından görevlendirme yapacak olan üniversite başvuruları online olarak toplamaya başladı. İşte başvuru şartları ve ekranı..

Hitit Üniversitesi KPSS 55 puan ile personel alımı başladı! Son başvuru ne zaman?
Hitit Üniversitesi KPSS 55 puan ile personel alımı başladı! Son başvuru ne zaman?
GİRİŞ 10.01.2022 09:37 GÜNCELLEME 10.01.2022 09:38
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Hitit Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre toplamda 25 temizlik görevlisi ve güvenlik görevlisi alımı yapacağını açıkladı. En az lise ve dengi okullardan mezun adaylar arasından istidam sağlayacak olan kurum, yine adaylardan en az 55 KPSS puan şartı arıyor. Ayrıca ilan ile başvuruya ilişkin merak edilen tüm detaylara yer veren üniversite, 6 Ocak 2022 tarihi itibari ile başvuruları toplamaya başladı.

Altın Fiyatları | 6 Ocak 2022 Canlı Çeyrek Altın, Gram Altın, Tam ve Yarım Altın, 22 Ayar...Altın Fiyatlarında son durum | Canlı Çeyrek Altın, Gram Altın, Tam ve Yarım Altın, 22 Ayar...

BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK?

Hitit Üniversitesi, temizlik görevlisi ve güvenlik görevlisi alımı başvuruları 6 Ocak 2022 tarihinde başlayıp 20 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Üniversite tarafından gerçekleştirilecek 25 sözleşmeli personel alımına adaylar, e-Devlet üzerinden “Hitit Üniversitesi – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden online olarak başvuruda bulunabilecek.

Şahsen başvuru alınmayacak olup, posta ve diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecek. 

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 

2- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak. 

3- 657 sayılı Kanunu’nun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

 4- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak; askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş, yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya muaf olmak. 

5- 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSS P94 puan türünden en az 55 puana sahip olmak. 
6- Son başvuru tarihi itibarıyla 18 (on sekiz) yaşını doldurmuş ve 35 (otuz beş) yaşını bitirmemiş olmak. 

7- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. 

8- “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma Başlıklı Ek 1 nci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu olmamak. 

9-Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 6 ncı maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi Üniversitemizce tek taraflı olarak feshedilir. 

10- 17.04.2021 tarih ve 31457 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” gereğince sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yapılacak olup, arşiv araştırması sonucuna göre sözleşme imzalanacaktır. 

11- Çeşitli Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar. 

12- Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuracak adayların kamu veya özel sağlık kuruluşunda boy ve kilo ölçümü yaptırarak belgelendirmesi gerekmektedir.

RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR 1
  • cabbar 2 yıl önce Şikayet Et
    tum universiteler mililesmedigi sirece turkiyedeki yahudilerin vede disardan idare edilenlerin himayesinde oldugu surece turkiyede egitimli insan zor yetisir
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Herkes birbirini ihbar ediyor! IBAN korkusu Maliye'yi kilitledi!
Sivas'ta geceye damga vuran penaltı: F.Bahçe ligin dışına itilmiştir