Adalet Bakanlığı 70 KPSS ile memur alımı yapacak! ATK lise, önlisans ve lisans mezunu başvuru...

Adalet Bakanlığı bünyesinde yer alan Adli Tıp Kurumuna lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından 124 kişilik kamu personeli alımı yapılacak. Başvuru yapacak adayların 2020 yılında yapılan KPSS’den en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı 70 KPSS ile memur alımı yapacak! ATK lise, önlisans ve lisans mezunu başvuru...
Adalet Bakanlığı 70 KPSS ile memur alımı yapacak! ATK lise, önlisans ve lisans mezunu başvuru...
GİRİŞ 26.03.2022 15:40 GÜNCELLEME 26.03.2022 15:40

Adli Tıp Kurumu Merkez ve Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere; 15 Büro Personeli, 11 Diğer Teknik Hizmet Personeli (Kimyager), 25 Laborant, 6 Mühendis, 13 Biyolog, 5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 Teknisyen, 1 İnfaz ve Koruma Memuru, 15 Sağlık Teknikeri, 3 Hemşire ile 25 Destek Personeli (Hizmetli) pozisyonu için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre sözleşmeli personel istihdamı yapılacaktır. Peki Adalet Bakanlığı başvuru şartları neler?

ATK BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 

  • Son başvuru günü olan 03 Nisan 2022 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için merkezi sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.) 

  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 

  • 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak, 

  • 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 

  • Kamu haklarından mahrum olmamak, 

  • Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak. 

  • Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak. 

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI İLE POZİSYONLAR

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Başvurular 28 Mart 2022 Pazartesi günü saat 10:00'da başlayıp, 03 Nisan 2022 Pazar günü saat 23:59 itibarıyla sona erecektir. 

ADALET BAKANLIĞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Kariyer Kapısı üzerinden yapılan başvuru sonrasında posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Adaylar her bir kadro için yalnızca bir başvuru yapabileceklerdir. 

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRMESİ 

Başvuruda bulunan ve başvuruları kabul edilen adayların KPSS P3, KPSS P93 ve KPSS P94 puanları esas alınarak en yüksek puandan başlayarak en düşük puana göre sıralama yapılacaktır. Bu sıralama sonucunda ilan edilen pozisyon sayısının 3 katı kadar sıralamada yüksek sırada bulunan aday, sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır. 

 

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin konuştuğu Seçil Erzan olayında yeni gelişme! Fatih Terim sessizliğini bozdu
Son dakika: Ebu Ubeyde duyurdu! İsrail'e ağır darbe...