TİHEK 5000 TL maaş ile lise mezunu personel alımı yapacak!

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 5000 TL maaş ile en az lise mezunu sözleşmeli personel alımı yapıyor. Başvuru yapacak adayların 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS-P94 puan türünden 60 veya üzeri puan almış olmaları gerekmektedir.

TİHEK 5000 TL maaş ile lise mezunu personel alımı yapacak!
TİHEK 5000 TL maaş ile lise mezunu personel alımı yapacak!
GİRİŞ 25.05.2022 09:43 GÜNCELLEME 25.05.2022 09:45
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu bünyesine teknisyen alımı yapılacak. Başvuru yapacak adayların meslek liselerinin Elektrik/Elektrik-elektronik teknolojisi alanı mezunu olmakla birlikte en az 3 yıl Elektrik Tesisatçısı/Pano Montörü meslek alanında çalışmış olmak ve bunu SGK'dan alınacak belgeyle ibraz etmeleri gerekmektedir. Peki TİHEK başvuru şartları neler?

TİHEK BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 1. Aşağıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak, 

 2. Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmakla birlikte doğum tarihi 01.01.1987 ve sonrası olanlar başvurabilecektir, 

 3. Mesleğin ifasına engel olacak bir engeli ya da hastalığı bulunmamak, 

 4. Askerlik hizmetini yapmış yahut erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak ya da askerlikle ilgisi bulunmamak, 

 5. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’li olarak çalışmıyor olmak, 

 6. Kamu kurumlarında 4/B Sözleşmeli personel olarak çalışıyorken, son bir yıl içerisinde tek taraflı sözleşme feshinde bulunmamış olmak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

Sözleşmeli Teknisyen pozisyonuna başvurabilmek için; a)Meslek liselerinin Elektrik/Elektrik-elektronik teknolojisi alanı mezunu olmakla birlikte en az 3 yıl Elektrik Tesisatçısı/Pano Montörü meslek alanında çalışmış olmak ve bunu SGK'dan alınacak belgeyle ibraz etmek. 

2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS-P94 puan türünden 60 veya üzeri puan almış olmak, gerekmektedir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvurular 30/05/2022 günü başlayıp, 05/06/2022 günü sona erecektir.  

Adaylar başvurularını 30/05/2022-05/06/2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden gerçekleştirebilecektir. 

Adaylar bu ilanda yer alan yalnızca bir sözleşmeli pozisyon için başvuru Adayların başvuru işlemini tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Alındı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu hususta sorumluluk başvuru yapan adaya aittir.

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık
YORUMLAR 3
 • muharrem 1 ay önce Şikayet Et
  5000 TL maaşa üstelik de meslek sahibi olup da başvuran yüzbinlerce kişi vardır şimdi. dalga geçiyorlar resmen
  Cevapla
 • Ali efe 1 ay önce Şikayet Et
  Yaş sınırı var. Yani emeklilik yaşım 65 ama sen 35 geçtin çalışamazsın bu nasıl bir mantık , ozaman 35 yaşını geçenlerin oyunu almayın . Yada 35 yaşı geçen çalışanları kovun.
  Cevapla
 • Tuhaf adam 1 ay önce Şikayet Et
  Yanlış yorum. 35 yaşını geçene kamu iş vermiyorsa, özel sektörden iş ayarlamalı bu da olmuyorsa; devlet bu kişiye geçinebileceği kadar maaş vermeli.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün toplanacak
Merakla beklenen 4'lü zirveden dikkat çeken kareler geldi!