NKÜ KPSS puanı ile Hemşire alımı gerçekleştirecek. Başvurular ne zaman bitiyor?

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi KPSS puan sıralamasını sasına göre Hemşire alımına ilişkin ilan yayınladı. Lisans mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklana kurum başvuru şartları, tarihi ve gerekli belgelere kadar merak edilen tüm detayları açıkladı. İşte başvuru ekranı...

NKÜ KPSS puanı ile Hemşire alımı gerçekleştirecek. Başvurular ne zaman bitiyor?
NKÜ KPSS puanı ile Hemşire alımı gerçekleştirecek. Başvurular ne zaman bitiyor?
GİRİŞ 27.05.2022 09:26 GÜNCELLEME 27.05.2022 09:27

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca Hemşire alımı yapacağını açıkladı. Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Hemşirelik Yüksekokulu veya Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını duyuran üniversite, KPSS puan sıralamasını esas alarak görevlendirme yapacak. İşte başvuru şekli ve tarihi...

Son Başvuru Ne Zaman?

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi Hemşire alımı başvuruları 23 Mayıs 2022 tarihinde başlayıp 6 Haziran 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar üniversitesinin basvuru.nku.edu.tr/personel web adresinde ilan edilecek olan online başvuru sistemine ait bağlantıdaki Başvuru Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak başvuru sürecini tamamlayabilecek. İstenen belgeler ve başvuru formu elektronik ortamda üzerinden gönderilecek. 

Başvuru ekranı

BAŞVURU EKRANI

İstenen Belgeler Neler?

1 - Başvuru Formu (Bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurulup ilgili alana yüklenecektir).

2 - Diploma veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi (E-devletten alınabilir).

3 - KPSS sınav sonuç belgesi

4 - Fotoğraf

5 - Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Başvuru Şartları Neler?

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya göreve başlamasına engel hali bulunmamak.

e) 657 Sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Özel Başvuru Şartları Neler?

1 – KPSS sınavına girmiş olmak, 2020 yılı KPSS P3 puanı esas alınacaktır. Adayların KPSS puanının, başvurduğu ilan kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir)

2 - Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3 - Vardiyalı çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

4 - Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenlerin atamaları yapılmayacaktır.

5- Güvenlik Soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak

RESMİ İLAN METNİ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Antalya'da teleferik düştü! Çok sayıda ekip sevk edildi: Ölü ve yaralılar var!
Rusya, İngiltere ve 10 ülkeden vatandaşlarına 4 ülke için uyarı! Peş peşe çağrı yaptılar