Karabük Üniversitesi en az lise mezunu personel alacak! Başvuru detayları neler?

Karabük Üniversitesi en az lise mezunu adaylar arasından 5 kadro için 50 personel alımı yapacağını ilan etti. Başvuru şekline ilişkin merak edilen tüm detayları açıklayan üniversite, KPSS puan sıralaması esas alınarak istihdam sağlayacak. İşte başvuru detayları...

Karabük Üniversitesi en az lise mezunu personel alacak! Başvuru detayları neler?
Karabük Üniversitesi en az lise mezunu personel alacak! Başvuru detayları neler?
GİRİŞ 28.06.2022 10:05 GÜNCELLEME 28.06.2022 10:05

Karabük Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Büro Personeli, Mühendis, Tekniker, Teknisyen ve Destek Personeli kadrolarına alım yapacağını duyurdu. KPSS puan sıralaması esas alınarak yapılacak olan görevlendirmede, adaylardan en az lise mezunu olma şartı aranıyor. Yayınlanan ilan da başvuru şartlarından tarihine kadar tüm ayrıntılar paylaşılırken toplamda 50 sözleşmeli personel belirtilen kadrolara yerleştirilecek. 

SON BAŞVURU NE ZAMAN?

Karabük Üniversitesi personel alımı başvuruları 27 Haziran 2022 tarihinde başlayıp 14 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar Demir Çelik Kampüsü, Kılavuzlar Mahallesi 413. Sokak No: 7 Merkez Karabük adresinde yer alan Karabük Üniversitesi Rektörlüğü, Personel Daire Başkanlığı'na şahsen başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Karabük Üniversitesi

GEREKLİ BELGELER NELER?

1- Başvuru Formu. (Üniversitemiz internet sayfasından temin edilecektir.) (Fotoğraflı ve imzalı), (İlan numarası ve başvurulan unvan belirtilmek zorundadır).

2- Nüfus cüzdanı / T.C. kimlik kartı fotokopisi,

3- Son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf.

4- Diploma fotokopisi veya Mezuniyet Belgesi, (e-devlet çıktısı kabul edilecek olup, sorgulama kodu net ve okunur olmalıdır.)

5- 2020 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi.

6- Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için), (e devletten temin edilebilir).

7- Adli Sicil Kaydı (e-devletten temin edilebilir).

8- SGK Hizmet Dökümü (SGK belgesi istenen pozisyonları için) (e-devletten temin edilebilir).

9- Unvan için aranan nitelikler kısmında istenilen diğer belgeler

Karabük Üniversitesi Kampüs

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak,

2- Tercih edilecek pozisyon için aranan nitelikleri taşıyor olmak,

3- 2020 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lisans düzeyi için KPSSP3, Ön lisans düzeyi için KPSSP93 ve ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 puanı esas alınacaktır. 6 Adayların KPSS puanının, başvurduğu ilanın KPSS puan türüne uygun olması gerekmektedir.

4- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

5- Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması gerekmektedir.

6- Herhangi bir sebeple kamu görevinden çıkarılmamış olmak.

7- Askerlikle ilişiği bulunmamak.

8- Aranan nitelikler kısmında istenilen belgelerin/sertifikaların ilan başlangıç tarihinden önceye ait olması gerekmektedir.

9- Nitelikler kısmında istenilen sertifikalar Devlet Üniversiteleri veya kamu kurum/kuruluşlarından alınmış olmalıdır. Özel kuruluşlardan veya internetten alınan sertifikalar kabul edilmeyecektir.

10- Görevini yapmasına engel hastalığı bulunmamak. (Atanmaya hak kazanan adaylardan tam teşekküllü hastaneden sağlık kurulu raporu istenilecektir.)

11- Tüm unvanlar için Üniversitemizin bütün yerleşkelerinde (merkez ve ilçeler dahil) vardiyalı sistemde çalışmaya engel bir durumun bulunmaması gerekmektedir.

12- Destek personeli pozisyonu için, Üniversitemizin tüm yerleşkelerinde iç ve dış mekanlarda çalışabilmesine engel bir durumu bulunmamalıdır.

13- 17.04.2021 tarih ve 31457 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” gereğince sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yapılacak olup, sonucu olumlu çıkan personel ile sözleşme imzalanacaktır.

14- Aday tarafından gerçeğe aykırı belge verilmesi ya da beyanda bulunulması halinde hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

15- Herhangi bir eğitim kurumunda örgün öğrenim kapsamında öğrenci olmamak.

16- Deneyim, tecrübe şartı aranan ilanlar için, deneyim ve tecrübenin SGK hizmet dökümü ile veya çalışılan işyerinden alınan imzalı kaşeli belge ile kanıtlanması gerekmektedir.

RESMİ İLAN METNİ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
8 yıl aradan sonra bir ilk! Sadece 250 adet üretilecek: Fiyatıyla dudak uçuklatıyor!
Diyanet Türk hacıları şikayet ediyor iddiasını kim, neden yaydı? HURSAD Başkanı açıkladı