Polis maaş promosyon ödemesi yattı mı?

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile protokolü sonucu polislere 27 bin liralık promosyon ödemesi yapılacak. Peki, Polis maaş promosyonu bugün yatacak mı?

Polis maaş promosyon ödemesi yattı mı?
Polis maaş promosyon ödemesi yattı mı?
GİRİŞ 01.11.2022 09:17 GÜNCELLEME 01.11.2022 09:26
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama sonrasında, polis maaş promosyonlarının ne zaman yatacağı belli oldu. Yapılan açıklama sonrasında binlerce polis memuru ödemelerin peşin mi yoksa taksitli mı yatacağını merak ediyor. EGM konu ile ilgili açıklama yaparak sonuca vardı.

POLİS PROMOSYON ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün maaş promosyonu açıklaması şu şekilde;

"Teşkilatımızın maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde 5 yıllık süre için Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalanmıştı.

Bahse konu protokol ile tüm personeli kapsayacak şekilde, aylık ödemelerin 300 TL olması ve enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her altı ayda bir memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmişti.

Ancak 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir.

Yapılan görüşmeler neticesinde protokol revize edilmiştir. Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27.000 TL ödenmesi karara bağlanmıştır.

Ayrıca Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi henüz tamamlanmamış olan promosyon protokolleri de iptal edilerek yeni protokole dahil edilecektir.

Vakıfbank dışındaki bankalarla devam eden protokoller ise sözleşmelerin bitiş tarihinde söz konusu yeni protokole dahil olacaktır.

Vakıfbank Yönetim Kuruluna, Vakıfbank Genel Müdürüne ve protokol görüşmelerini gerçekleştiren heyetlere, Türk Polis Teşkilatı adına çok teşekkür ediyoruz.’’

Polis Promosyon Ödemesi İle İlgili Açıklama

PROMOSYON ÖDEMESİ NE ZAMAN?

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama sonrasında, polisler bugün (1 Kasım 2022) maaş promosyonlarını alacak.

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 36
 • Saraylı 1 yıl önce Şikayet Et
  Sendikalar grubu nerede! çalışandan kesinti ile beslenen sülükler nerde.
  Cevapla
 • ALP ARSLAN 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence azzzz Bankalar biraz olsun extra karlarından DAMLA OLSA VEREMEZLERMİİİİ...
  Cevapla
 • İnci 1 yıl önce Şikayet Et
  Faiz bulasan hersey haramdır, ihtiyacı olana vermek gerekir , 3 kurus yiyelim diye ahiretimizi berbat etmeyelim..
  Cevapla
 • HOCA 1 yıl önce Şikayet Et
  Tebrikler MEB de bu şekilde tüm öğretmenleri kapsayacak anlaşma yapsın. Sınav diye diretmesin.
  Cevapla
 • YİĞİDO 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben bir Polis olarak bu paranın haram olduğunu öğrendim ve parayı kendi harcamalarım da kullanmayacağım ihtiyacı olan yerlere aktaracağım.Diger meslektaşlarımada bunu tavsiye ediyorum çünkü Kur'an da faizle iş yapanlar Allah'a ve Peygambere savaş açmıştırlar diyor.Allah muhafaza üç kuruş için ahiretimizi heba etmeyelim
  Cevapla
 • Mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Bana gönder fakir bir aileye gondereyim
  Cevapla
 • Fırat 1 yıl önce Şikayet Et
  mnmn isimli gereksiz, herhalde adamın kendi çevresinde ihtiyaç sahibi vardır. Tam bir boş adamsın
  Cevapla
 • mnmnm 1 yıl önce Şikayet Et
  benim ihtiyacım var kardeşim bana verirmisin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Devlet Bahçeli'nin 'A Takımı' belli oldu!
İsrail'de 'Türkiye' paniği! 'Ankara bize büyük bir baş ağrısı yaşatacak'