Halkbank 1000 servis görevlisi alımı devam ediyor! Hangi illerden başvuru yapılır?

Halkbank, Türkiye geneli 77 ilde 1000 kişilik servis görevlisi alacak. Başvurular 27 Ekim 2022 Perşembe günü başladı ve 13 Kasım 2022 Pazar gününe kadar devam edecek.

Halkbank 1000 servis görevlisi alımı devam ediyor! Hangi illerden başvuru yapılır?
Halkbank 1000 servis görevlisi alımı devam ediyor! Hangi illerden başvuru yapılır?
GİRİŞ 01.11.2022 10:32 GÜNCELLEME 01.11.2022 10:32
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Halkbank tarafından yayınlanan ilana göre 77 farklı şehirde olmak üzere toplamda bin servis görevlisi alımı yapılacak. Başvuru yapacak olan erkek adayların askerlikle ilişkisinin olmaması gerekmektedir. 

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILACAK?

HALKBANK BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 

 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak, 

 • Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı ve vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından, bilişim alanında işlenen suçlardan hükümlü bulunmamak, 

 • Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak, 

 • 01.01.1992 ve sonrası doğumlu olmak, 

 • Üniversitelerin/yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren ve Tablo-2’de belirtilen bölümlerinden mezun olmak ya da Şubat 2023 itibariyle mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak, Tablo-2’de belirtilen Mühendislik bölümlerinin dışında kalan Mühendislik bölümlerinden mezun olmakla birlikte İşletme ya da Ekonomi dallarında yüksek lisans derecesi almış olmak; Veya Tablo-2’de belirtilen bölümlerin yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya da yabancı ülkelerdeki denklerinden mezun ya da Şubat 2023 itibariyle mezun olmak, 

 • Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak; Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, gerekli tahlil ve tetkiklerle belgelemek (Sağlık Belgeleri; giriş sınavının, yazılı ve mülakat olmak üzere tüm aşamaları tamamlandıktan sonra talep edilecektir.)

 • Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, muaf veya en az 31.12.2023 tarihine kadar tecilli olmak (Yazılı sınav gününe kadar askerlik hizmetini tamamlayacak olan adaylar ile bedelli askerlik başvurusunda bulunmuş ve celp dönem tarihi kesinleşmiş adayların başvuruları kabul edilebilecektir.) 

 • Başka bir kuruma karşı zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmamak, 

 • Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak, Şartlarının tamamının sağlanması gerekmektedir. 

SINAV BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular 27 Ekim 2022 Perşembe – 13 Kasım 2022 Pazar günü saat 23.59’a kadar İstanbul Üniversitesi’nin https://halkbank.istanbul.edu.tr internet sitesine üye olmak suretiyle yapılacak. 

Adaylardan, başvuru bedeli olarak 330 TL tahsil edilecektir. Sınav hizmetlerinin yerine getirilebilmesi amacıyla tahsil edilecek bedel, https://halkbank.istanbul.edu.tr web sitesi üzerinden kredi/banka kartı ile yatırılacaktır. Başvurusunu tamamlayan ancak sınava girmeyen adayların yatırdıkları ücretler iade edilmeyecektir.

SINAVLAR HANGİ İLLERDE YAPILACAK?

Giriş sınavı yazılı aşaması; 03 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 10.00’da Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van olmak üzere 17 farklı merkezde gerçekleştirilecektir. Adaylar başvuru sırasında sınava girmek istediği merkez seçimini yapabilecektir.

 

İLANIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ!

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
 • Fatma 1 yıl önce Şikayet Et
  Halkbank ın 1987,1988,1989,1990,1991 yılında doğanlarıdadikkate ALMASINI, başvuruda bulunmasına engel olmamasını istiyoruz.Yaş ŞARTININ esnetilmesi ve 37,38,39a çıkmasını istiyoruz.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Arda Güler attı, Arap spiker kendinden geçti!
Eylem Tok davasında önemli gelişme!