TKDK en az 70 KPSS puan ile personel alımı yapıyor! Başvurular bugün bitiyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) en az 70 KPSS puan ile 5 denetçi ve 27 uzman alımı yapacağını ilan itti. İşte başvuru süreci ve ekranı...

TKDK en az 70 KPSS puan ile personel alımı yapıyor! Başvurular bugün bitiyor
TKDK en az 70 KPSS puan ile personel alımı yapıyor! Başvurular bugün bitiyor
GİRİŞ 06.01.2023 09:10 GÜNCELLEME 06.01.2023 09:25

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu merkez ve taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 27 inci maddesi ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Personel Yönetmeliğinin 6 ilâ 15 inci maddeleri hükümleri uyarınca toplamda 32 personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuru şartları ve tarihine kadar merak edilen tüm detayları açıklayan kurum, adaylardan en az 70 KPSS puan şartı arıyor.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu personel alımı başvuruları 28 Aralık 2022 tarihinde başlayıp 6 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar Kurumun internet adresi  (http://www.tkdk.gov.tr) üzerinden başvurularını online olarak gerçekleştirecek.

BAŞVURU EKRANI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu

GEREKLİ BELGELER NELER?

1) Son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf.

2) E-devlet kapısından alınan barkodlu mezun belgesi.

3) ÖSYM sisteminden alınan barkodlu KPSS sonuç belgesi.

4) ÖSYM sisteminden alınan barkodlu yabancı dil belgesi ya da taranmış uluslararası yabancı dil sınavı belgesi.

5) İlan tarihi ve sonrasında e-devlet kapısından alınmış barkodlu Sosyal Güvenlik Kurumu tescil ve hizmet dökümü belgesi.

6) İmzalı aday bilgi formu.

7) İlan tarihi ve sonrasında e-devlet kapısından alınan, adli sicil kaydı bulunmadığına dair barkodlu belge.

8) Erkek adaylar için, ilan tarihi ve sonrasında e-devlet kapısından alınan askerlikle ilişiği olmadığına dair barkodlu belge.

9) Diploma veya geçici mezuniyet belgesi.

10) Denetçi pozisyonu için, ilanda belirtilen sertifika belgeleri ve/veya tecrübe gösterir çalışma belgeleri.

11) Kurum internet sitesinde yapılacak duyurularda belirlenen esaslara göre GAZİÖDM hesaplarına 250 TL sınav ücretinin yatırıldığına dair belge. (Yazılı sınava girmeye hak kazanarak sınav ücretini yatıran ancak talep edilen belgeleri sunmayan, sınava girmeyen ya da sınavı kazanamayan adaylara sınav ücreti iade edilmeyecektir.)

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Denetçi ve Uzman (Açıktan) Personel Alımı İçin,

1) Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları,

2) En az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanan yurt dışındaki bir yükseköğretim kurumunun yukarıdaki tablolarda belirtilen bölümlerinden mezun olmaları,

3) Son başvuru tarihi itibarıyla Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan 2022-KPSS (Lisans Düzeyi) Kamu Personeli Seçme Sınavı “KPSSP3” puan türünden asgari yetmiş (70) puan almış olmaları,

4) İngilizce, Almanca, Fransızca veya Avrupa Birliği resmî dillerinde, ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) asgari yetmiş (70) puan almış olmaları veya ÖSYM Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Tablosuna göre YDS eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından asgari yetmiş (70)’e eşdeğer puan almış olmaları, (Dil belgesinin son başvuru tarihi itibarıyla geçerli olması şartı aranır.)

5) Yükseköğretim gördükten sonra asgari üç (3) yıl iş tecrübesine sahip olmaları,

6) Yarışma sınavı ilan tarihi itibarıyla otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmaları,

7) Denetçi pozisyonuna başvuracak adaylar için,

a. Yükseköğretim gördükten sonra aranan iş tecrübesinin İç Denetim, İç Kontrol, Bağımsız Denetim, Bilgi Teknolojileri (IT) Denetimi, Risk Yönetimi, Finansal Analiz ve/veya Yatırım Projeleri ile ilişkili olmak üzere Proje Hazırlama, Proje Yönetimi, Proje Analizi (teknik ve mali analiz), Proje İzleme, Proje Değerlendirme ve Proje Denetimi alanlarından herhangi birinde veya yukarıda sayılan alanlar ile sınırlı olmak kaydıyla kümülâtif olarak asgari üç (3) yıl olması, ya da;
b. Yükseköğretim gördükten sonra asgari üç (3) yıl iş tecrübesine sahip olma yanında, Kamu İç Denetim Sertifikası (KİDS) veya Uluslararası İç Denetim Sertifikaları (CIA, CISA, CGAP, CCSA ve CFSA)’ndan herhangi birisine sahip olmaları,

8) Denetçi pozisyonuna başvuracak adaylar için, ülke genelinde görev yapabileceklerini tam teşekküllü bir hastaneden alınan sağlık kurulu raporu ile belgelendirmeleri, (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.)

9) Başvurulan pozisyonda çalışmalarında sakınca olmaması, (Atanmaya hak kazanma durumunda yazılı sağlık beyanı istenecektir.)

10) Başka kurum veya kuruluşa karşı mecburi hizmetle yükümlü bulunmamaları, (Atanmaya hak kazanma durumunda yazılı beyan istenecektir.)

11) 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3 üncü maddesi uyarınca yapılacak arşiv araştırması sonucunun olumlu olması şartlarını karşılamaları gerekmektedir.

Pozisyon Değişikliği Kapsamında Uzman Personel Alımı İçin,

Kurum Personel Yönetmeliğinin 39 uncu maddesine istinaden pozisyon değişikliği kapsamında uzman pozisyonuna başvuracak adayların,

1) Kurumda destek personeli unvanında görev yapıyor olmaları,

2) Yarışma sınavı ile atanarak Kurumda en az fiilen üç (3) yıl çalışma süresini tamamlamış olmaları,

3) Üniversitelerin en az dört yıllık öğrenim veren fakülte veya yüksekokulları ile denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtdışındaki eğitim kurumlarından mezun olmaları,

4) İngilizce, Almanca, Fransızca veya Avrupa Birliği resmî dillerinde, ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) asgari yetmiş (70) puan almış olmaları veya ÖSYM Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Tablosuna göre YDS eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından asgari yetmiş (70)’e eşdeğer puan almış olmaları gerekmektedir. (Dil belgesinin sınav son başvuru tarihi itibarıyla geçerli olması şartı aranır.)

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Milli muharip uçak KAAN, ANKA-3 ve İHA’lar birlikte uçacak
Patnos'ta belediye araçlarının parçaları hurdacılarda aranıyor