İŞKUR TYP kapsamında 2 bin personel alımı sona eriyor! Başvuru ekranı...

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile Adıyaman Valiliği bünyesine TYP (OHAL) kapsamında 2 bin kişilik personel alımı yapılacak. Başvuru işlemleri başlamış olup 24.02.2023 tarihine kadar devam edecektir.

İŞKUR TYP kapsamında 2 bin personel alımı sona eriyor! Başvuru ekranı...
İŞKUR TYP kapsamında 2 bin personel alımı sona eriyor! Başvuru ekranı...
GİRİŞ 23.02.2023 16:42 GÜNCELLEME 23.02.2023 16:42
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Deprem bölgeleri için TYP alımları başladı. Adıyaman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, noter kurası ile 2000 personel alınacak. TYP OHAL kapsamında olan alımlara başvurular 20.02.2023 - 24.02.2023 tarihleri arasında yapılacak.

ADIYAMAN VALİLİĞİ 2000 PERSONEL ALACAK!

TYP HANGİ DURUMLARDA UYGULANMAKTADIR?

 1. Afet

 2. Salgın

 3. Acil Durum

 4. Diğer Mücbir Sebepler

 5. Sosyal Kriz

KATILIM ŞARTLARI NELERDİR?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

 • Kuruma kayıtlı olmak,

 • 18 yaşını tamamlamış olmak,

 • 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,

 • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

 • Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

TYP OHAL başvuruları sadece İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuruları internet aracılığı, İŞKUR İl Müdürlüğü İŞKUR Hizmet Merkezleri veya Alo 170 üzerinden yapabilirsiniz. 

İnternet aracılığı başvuru yapmak isteyenler, BURAYA tıkladıktan sonra açılan sayfanın sol üst köşesinde yer alan ‘’TYP Numarası’’ yazan kutucuğa bu numarayı yazarak (310298) ili de Adıyaman seçerek işlemlerini gerçekleştirebilir.

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 5
 • mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynı evde kardeşimle ben işsizim ikimize de typ çıkmış birimizi mi alacaklar şimdi.
  Cevapla
 • mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Ohal kapsamı sadece deprem bölgeleri içinmiş, deprem bölgeleri için çalışmak isteyenleri kapsamıyormuş, yanımda 21 adet firma depremde yardım edeceğiz tır göndereceğiz ekip için işçiye ihtiyacımı var diye aradığı sırada orada ki çalışan kanunlar böyle alınamazsınız deyip savdı başından, bir odaya daha girdim onlarda benzer şeyler söyledi, imkanım olsa bedava çalışırım ama yok işte.
  Cevapla
 • mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  alo 170 ile görüştüm, ohal geçici maddesiyle aynı adreste birden fazla kişi katılabilirmiş, pazartesi gidip görüşeceğim bakalım.
  Cevapla
 • HAKAN 1 yıl önce Şikayet Et
  TYP anlamı nedir
  Cevapla
 • Okan 1 yıl önce Şikayet Et
  Sadece Adıyaman mı
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Ne diyeceği merak ediliyordu! Kılıçdaroğlu'ndan SHP açıklaması
Merkez Bankası'nda 40 yıldır böylesi görülmedi! 'Sözleşmeler gözden geçirilecek'