Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdürlüğü 163 personel alacak! Lise mezunu KPSS şartsız

Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdürlüğü 163 personel alımı yapacak. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak olup alımlar ise sürekli, engelli ve eski hükümlü işçi statüsünde olacaktır.

Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdürlüğü 163 personel alacak! Lise mezunu KPSS şartsız
Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdürlüğü 163 personel alacak! Lise mezunu KPSS şartsız
GİRİŞ 25.05.2023 14:50 GÜNCELLEME 25.05.2023 14:52

Resmi Gazetede yayınlanan ilana göre; Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdürlüğü (EÜAŞ) bünyesine lise mezunu işçi alımı yapılacak. Türkiye İş Kurumu Çankaya Hizmet Şube Müdürlüğünce yayınlanacak ilanda aranan şartları taşıyan adaylar, son başvuru tarihine kadar Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü kanalıyla adaylık başvurusunda bulunabilirler.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

  • 160 Daimi İşçi,

  • 1 Engelli işçi,

  • 2 Eski Hükümlü veya TMY kapsamında işçi.

KONTENJAN DAĞILIMI

  • 70 Makine Teknisyeni,

  • 71 Elektrik Teknisyeni,

  • 14 Elektronik Teknisyeni,

  • 5 Kimya Teknisyeni,

  • 1 Büro İşçisi (Engelli)

  • 2 Teknisyen (Eski Hükümlü / TMY)


BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1- Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşıması

2- İlanda yazılı okul/bölüm mezunu olması,

3- Öncelik Belgesi olanların öncelik belgelerinin bulunması

4- Sağlık durumunun çok tehlikeli işlerde çalışmaya elverişli olması,

5- 18 yaşını tamamlamış olması ve en fazla 35 yaşında olması 

6- İlanda belirtilen taleplerimiz İl düzeyinde karşılanacaktır. 

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI?

Makine Teknisyeni:

Lise ve Dengi Okulların Makine, Makine Teknolojisi, CNC, Torna-Tesviye, Makine Bakım Onarımcısı, Bilgisayar Destekli Makine, Motor, Motorlu Araç Teknolojisi, Metal İşleri, Sıhhi Tesisat, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümlerinden mezun olmak.

Elektrik Teknisyeni: 

Lise ve Dengi Okulların Elektrik, Elektrik Tesisatçılığı, Elektrik-Elektronik, Elektrik Elektronik Teknolojisi Bölümünün, Yüksek Gerilim Sistemleri, Elektrik Tesisatları Pano Montörlüğü, Bobinaj veya Endüstriyel Bakım Onarım bölümlerinden mezun olmak.

Elektronik Teknisyeni: 

Lise ve Dengi Okulların Elektronik, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi Bölümünün, Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım, Görüntü ve Ses Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Büro Makinaları Teknik Servisi, Haberleşme Sistemleri veya Otomasyon Sistemleri bölümlerinden mezun olmak.

Kimya Teknisyeni: 

Lise ve Dengi Okulların Kimya veya Kimya Teknolojisi bölümlerinden mezun olmak.

Büro İşçisi (Engelli): 

Lise ve dengi okul mezunu olmak.

Teknisyen (Eski Hükümlü / TMY): 

Endüstri Meslek Lisesi / Teknik Liselerin Elektrik-Elektronik Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Metalurji Teknolojisi, Bilişim Teknolojisi veya Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümü (tüm alt dalları dahil olmak üzere) mezun olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Adaylarda aranılan şartlar İŞKUR Çankaya Hizmet Merkezi Şube Müdürlüğü tarafından 01/06/2023 tarihinde ilan edilecek olup bu tarihten itibaren elektronik ortamda başvurular alınacaktır.

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
 Havada en derin kabus... Teleferik kazalarında 48 yılda 136 ölüm
İran BM yetkilisi: Saldırı sonuçlandı sayılır