Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sona eriyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı KPSS puanı ile ya da KPSS puanı olmaksızın sözleşmeli personel alacağını duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sona eriyor!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sona eriyor!
GİRİŞ 07.05.2024 10:09 GÜNCELLEME 07.05.2024 10:09
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 6 ncı maddesine dayanılarak 31.12.2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin” 8 inci maddesinin 2 inci fıkrası uyarınca sözlü/uygulamalı yöntem ile 45 sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.

GENEL ŞARTLAR

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak,

 • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği ve elektrik-elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

 • (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu maddede belirtilen yükseköğretim mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının iki katı ödenecek pozisyonlar için ve yalnızca birine başvurabileceklerdir.

 • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıl, diğer adaylar için en az 5 (beş) yıl mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)

 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak. 

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

İSTENİLEN BELGELER

a) Fotoğraflı özgeçmiş belgesi,

b) Lisans eğitimini yurtdışında tamamlanmış olanların diploma denklik belgesinin onaylı örneği,

c) GENEL ŞARTLAR başlığının (ç) maddesinde belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge,  Özel sektörde çalışanlar için SGK Hizmet dökümü ile çalışma sürelerini gösterir belge,  Kamu kurumlarında çalışanlar için çalıştıkları kurumdan alınacak belge, İstenilen hizmet süresinin tek bir belgeyle sağlanmaması halinde birden fazla belge sunulabilecektir

ç) ÖZEL ŞARTLAR’da istenilen sertifikalar ile tecrübe veya deneyimi gösteren belgeler (Sertifikalar sınavla alınmış olmalıdır).

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

Genel ve Özel Şartlar başlıklarında istenilen nitelikler zorunlu şartlardır. Başvurular dijital ortamda 24.04.2024 – 10.05.2024 tarihleri arasında saat 23:59’a kadar alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı/ Kariyer Kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır. Adaylar belirtilen pozisyonlardan yalnızca birisi için başvurabilecektir.

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 2
 • Filiz çekiç 1 ay önce Şikayet Et
  Çocuğum 30 yaşına geldi yüksek lisans yaptı uluslararası okudu binlerce gencimiz var kendi mesleğini bırakın asgari ücretli çalışıyorlar yazık yazık söyleyecek söz bulamıyorum
  Cevapla
 • vatan önce 1 ay önce Şikayet Et
  kardeşim şimdiye kadar bu hükümet yüzde 80 ni muhalefetin adamlarını aldı aldığı adamlarda tşk edeceğine küfür ediyorlar lütfen bakana iletilsin hatta yetkisi olanlara lütfen kendi seçmenini küstürme chp kendi belediyelerde muhalefetin adamları çıkartıp kendi elamanları alıyorlar sen şimdiye kadar kendi seçmenini küstürdün yanlış yapıyor ve ak idareci muhalefete çalışıyor lütfen unutma
  Cevapla
DİĞER HABERLER
TÜİK verilerine göre en çok para kazandıran üniversite bölümleri
Bildiri kabul edildi! Rusya'dan Türkiye açıklaması: İlişkileri etkileyecek mi?