Selda Bağcan 'Pop-Kültür Festivali' sahnesinde!

Acının ve isyanın sesi Selda Bağcan; uluslararası konserlerine Berlin’de düzenlenen Pop-Kultur festivaliyle devam ediyor!

Selda Bağcan 'Pop-Kültür Festivali' sahnesinde!
Selda Bağcan 'Pop-Kültür Festivali' sahnesinde!
GİRİŞ 23.08.2016 10:05 GÜNCELLEME 23.08.2016 10:05

Yaz boyunca Avrupa’nın çok önemli festivallerinde dinleyicilerle buluşan Selda Bağcan, efsanevi sesiyle bu kez Berlin’in yeni festivali Pop-Kultur’e damgasını vuracak. Dünyanın en iyi kadın vokalleri arasında gösterilen sanatçı; bu yıl 3 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında ikincisi düzenlenen festivalde Tel Avivli rock grubu Boom Pam ile birlikte sahne alacak. Selda Bağcan; muhteşem sesi, benzersiz yorumu ve dünyada hit olup çeşitli dillere çevrilmiş şarkılarıyla müzikseverleri coşturacak.

Canlı konserler, performanslar, konuşma ve okumalardan oluşan programıyla Pop-Kultur festivali, Berlin’in yoğun gündemine ışık tutuyor. İlk kez 2015’te gerçekleşen festival; düzenlediği atölye çalışmalarında genç yetenekleri profesyonel müzisyenler, ekonomik ve politik liderlerle bir araya getirmeyi de hedefliyor.

Geçtiğimiz aylarda İspanya’da Primavera Sound 2016’da, Polonya’nın Krakow şehrinde ve İngiltere’de gerçekleşen WOMAD festivalinde konserler veren Selda Bağcan; yurtdışının yanı sıra, Türkiye’nin birçok yerindeki konserlerinde sevenleriyle buluştu. Dünya basınında hakkında övgü dolu sayısız yazı yazılan, müziği ve siyasi duruşu ile farklı kategorilerde incelenen sanatçı; konserlerine devam ederken öte yandan “40 Yılın 40 Şarkısı” albümünün ikincisi için çalışmalarını da sürdürüyor.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Suya zam yapmayacağız diye geldiler: Zam oranı yüzde 80'i buldu!
Müsilaj temizliğinde yeni gelişme! Bakan duyurdu