İki gençten ilginç "namaz" deneyi

İzmir'deki bazı bölgelerde cami sıkıntısı olduğuna dikkat çekmek isteyen iki genç ilginç bir deneye imza attı.

GİRİŞ 03.03.2015 16:16 GÜNCELLEME 04.03.2015 15:58
Bu Habere 70 Yorum Yapılmış

İki günde izlenme rekorları kıran sosyal deneyde, gençlerden birisi parkta ceketini yere seriyor ve namaz kılmaya çalışıyor diğer genç ise buna engel olup, "gösteriş için insanları rahatsız ediyorsun" diyerek çevredekilerden de destek almaya çalışıyor.

Vatandaşların tepkisi ise çok net:

Namaz kılmaya engel olmaya çalışan genç, parktaki iki kişi tarafından çok sert bir şekilde uyarılıyor. İslami konularda önemli sosyal araştırmalar yapan İzmir merkezli Sözler Köşkü İlim ve Kültür Derneği'nin hazırladığı deneyin ikinci aşamasındaki tepkiler ise anlamlı ve sert. Namaz karşıtı genç seccade olarak serilen hırkaya tekme atıyor.

İzleyen İzmirli gençler hemen devreye giriyor: "Senin o hareketin direk yaradana. Ben namaz kılarken yapsaydın kafanı patlatırdım." 

 

YORUMLAR 70
 • müslüman 5 yıl önce Şikayet Et
  İzmir de bir gün müslüman olarak göreceksiniz namaz değil islam hakim olacak bizler insanların kanun ile yönetildiğimız için böyleyiz
  Cevapla
 • ali 5 yıl önce Şikayet Et
  Heyttt
  Cevapla
 • turgut 5 yıl önce Şikayet Et
  Bu video neyi amaçlamış? iki cahil insan kendi aralarında eğlenmiş, İzmir halkının dini düşüncesini yansıtamaz,namaz kılmanında bir usulü var bu arkadaşlar provokatörlük yapıyor...
  Cevapla
 • okan 1 yıl önce Şikayet Et
  seninde kafanın aydınlanması lazım yiğenim..
  Cevapla
 • Yunus 5 yıl önce Şikayet Et
  Bu video ile neyi ıspatlamaya çalıştığınızı anlasak da videodaki yapmacık tavrınızla gerçeği yansıtmamışsınız. Bu video ile insanlar arasına ayrımcılık, fitne sokmuşsunuz. İslama yardımcı olacaksanız İzmir'e dinimizi, güzelliklerini anlatın. Çıkın sokak sokak gezin Efendimizi (SAV) anlatın.
  Cevapla
 • doğan 5 yıl önce Şikayet Et
  Orada kıç üstü oturup " hımmmm" deyip yoga yapsaydı hemen cemaat olurlardı.namaz cısss.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Trump, koronavirüs aşısında en net tarihi açıkladı
Son dakika: Merkez Bankası'ndan döviz ve altın açıklaması