Türkmen Dağı'ndaki bu 'Sırtlan'a dikkat

Esed'in Bayırbucak Türkmenlerinin üzerine sürdüğü katiller ordusunun başında, Sırtlan kod adlı cani terörist Mihraç Ural var.

Türkmen Dağı'ndaki bu 'Sırtlan'a dikkat
Türkmen Dağı'ndaki bu 'Sırtlan'a dikkat
GİRİŞ 24.11.2015 03:46 GÜNCELLEME 29.03.2016 21:23
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Rusya'nın desteğiyle Bayırbucak Türkmenlerine ağır silahlarla saldıran diktatör Esed, resmi birliklerini kullandığını iddia etse de silahlı güçlerinin büyük bölümü Suriye, Irak, Afganistanlı teröristlerden oluşuyor.

Türkmenlere yönelik saldırılarda, Hizbullah ve çeşitli ülkelerden gelen Şii milislerin yanı sıra Esed'in yanında yer alan diğer bir örgüt ise Reyhanlı'da 52 vatandaşımızı katleden bombalı saldırının planlayıcısı Mihraç Ural'ın elebaşı olduğu THKP-C. 

DEV SOL'DAN KOPTU

Terör örgütü Dev-Sol'un parçalanmasından sonra kurulan THKP-C, 'acilciler' adıyla da biliniyor. Örgütün elebaşı Mihraç Ural, sosyal medya hesaplarından Türkmenlere düzenlenen saldırıların fotoğraflarını ve bilgilerini paylaşıyor; yönettiği teröristlerden övgüyle bahsediyor.

Bayırbucak saldırılarına kılıf arayan Esed,  bölgede DAEŞ'in bulunduğu propagandasını yapıyor. Ancak DAEŞ'in olmadığı bilinen bölgede Rusya'nın hava desteğini alan Esed, karadan düzenlediği saldırılarda ise Türkiye'ye kan bulaştıran terörist Mihraç Ural ve örgütünü kullanıyor. 

OĞLUM YARALI MESAJI

Ural, Bayırbucak'ta yaralanan ve oğlum diye hitap ettiği bir teröristin fotoğrafını sosyal medyadan yayınladı. Sayfasında terör örgütünün fotoğraflarına da yer veren Mihraç Ural, Türkmen yurdu Bayırbucak'a düzenledikleri saldırıyı meşru göstermek için hain bir çaba sarfediyor. 

DAEŞ'TEN TEHLİKELİ

Ural'ın DAEŞ'ten de tehlikeli bir örgütün elebaşı olduğunu söyleyen Suriyeli Türkmen Lider Samir Hafez, ''Banyas'ta 120 kişiyi bıçakla keserek öldürdüler. Daha sonra bunu onlardan gören DAEŞ de uyguladı. Kendisi ne Alevidir, ne Suriyeli, Bu savaşla ilgisi yok ama en büyük katilliği ve zalimliği Esed istediği diye yapan bir kişi'' dedi.

CİDDİ İŞARETLER VAR

Hafez, Türkmenlere saldıranlar arasında YPG'nin ve onun kurduğu Demokratik Suriye Güçleri'nin de olduğu yönünde ciddi işaretlerin alındığını ama henüz esir kimse düşmediği için ispatlanamadığını söyledi. Hafez, ''Buna karşın Kürtlerin, Türkmenlerin de olduğu Kürt Dağı'na gidip 'Siz Kürt'sünüz burada bulunmayın savaşmayın' dediğini biliyoruz. Kürtlerin de savaştığı lafı çok ciddi olarak orada söyleniyor'' diye konuştu. 

KAYNAK: STAR
YORUMLAR 19
 • Zazana 8 yıl önce Şikayet Et
  özel bir operasyon ile bunun pis kellesi suriyenin mazlum halklarına hediye edilmesi çok güzel olurdu. Mihraç ural alevi midir değil midir bilemiyorum ama esaddan hem siyasi hem de ekonomik çok büyük destekler aldığı apaçık ortadadır. El muhaberatın önemli bir adamıdır. Rabbim hepsinin sonunu bize göstersin inşe Allah..
  Cevapla
 • Ahmed 8 yıl önce Şikayet Et
  Bu hain yakında layıkını bulur inşallah
  Cevapla
 • Avrupali 8 yıl önce Şikayet Et
  Reyhanlı'daki terörün zanlisi olan bu kisinin yeri biliniyorsa hemen yakalanip mahkemesi görülmeli.
  Cevapla
 • mitçiler 8 yıl önce Şikayet Et
  bırakın rehine kurtarma operasyonlarınıda katilliği tescilli bu tip sapıkları temizleyin halkın morale ihtiyacı var.
  Cevapla
 • hilmi bostancı 8 yıl önce Şikayet Et
  muhalefetin çöküşü
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kassam Tugayları'ndan tarihi mesaj: Zafer yakın!
Türkiye'nin en zengin illeri belli oldu! 1. sırada ne İstanbul ne Ankara ne de İzmir var..