PYD/PKK teröristleri muhaliflerin ofislerini bastı

Terör örgütü PYD/PKK'nın, Suriye'nin kuzeyinde yaklaşık iki haftada Suriye Kürt Ulusal Konseyine (ENKS) ait 23 ofisi basıp kilit vurduğu bildirildi.

PYD/PKK teröristleri muhaliflerin ofislerini bastı
PYD/PKK teröristleri muhaliflerin ofislerini bastı
GİRİŞ 16.03.2017 13:34 GÜNCELLEME 16.03.2017 13:35

ENKS'nin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Erbil Temsilcisi Halid Ali, yaptığı açıklamada, PYD'nin silahlı militanlarının kısa süre içinde bölgedeki 23 ENKS ofisine saldırı düzenlediğini belirtti.

Ali, bölgede faaliyet yapabilmek için PYD'nin kendisinden ruhsat alınması çağrısının ENKS tarafından reddedilmesinden sonra terör örgütünün ENKS ofislerine kilit vurduğunu anlattı.

PYD'nin ENKS'yi hainlikle itham ettiği "çirkin yazıların da binanın duvarlarına yazıldığını" belirten Ali, "Suriye'nin kuzeyinde aktif bir ofisimiz yok. Basılıp yakılan 23 ofisimize PYD'den ruhsat alınmadığı için şimdi de kilit vuruldu. Şu anda silahlı militanlar ofislerimizin önünde bekliyor" dedi.

ENKS, uluslararası toplumun Suriye'de meşru muhalefet olarak kabul ettiği Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) bünyesinde yer alıyor.

Terör örgütü PYD/PKK, 4 Mart tarihinden itibaren Suriye'nin kuzeyinde Haseke ili başta olmak üzere, Halep'in Afrin ve Ayn el-Arab ilçelerindeki Suriye Kürdistan Demokrat Partisi (S-KDP) ve Suriye Kürt Birlik Partisi (Yekiti) ofislerine saldırmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Muhalif gazetecilerin ayarı bozuldu! Rezil olan olana
Fed piyasaları şaşırttı! Altın büyük darbe yedi! İslam Memiş altın için Şubat'a dikkat dedi