Ortadoğu'nun kiralık katiline büyük şok

Ortadoğu'yu karıştıran İsrail, Mısır ve BAE'nin tetikçisi Muhammed Dahlan'a 2012 yılında soruşturma açıldığı belgelendi.

Ortadoğu'nun kiralık katiline büyük şok
Ortadoğu'nun kiralık katiline büyük şok
GİRİŞ 14.10.2017 10:40 GÜNCELLEME 14.10.2017 10:40
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Haber7.com

Ortadoğu'nun kiralık katili olarak bilinen ve bölgedeki her darbe ve karışıklığın altından çıkan Muhammed Dahlan'a Seyful İslam Kaddafi ile ilişkileri nedeniyle 2012 yılının sonlarında Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından soruşturma açıldığı ortaya çıktı.

BELGELER ORTAYA ÇIKTI

Middle East Eye'nin yayınladığı belgelere göre Uluslararası Ceza Mahkemesi (ICC) Libya'da eski lider Kaddafi'nin devrilmesi öncesi yaşanan şiddet olaylarında alakası olduğu şüphesiyle Dahlan'a soruşturma açtı.

TERÖRİSTBAŞI GÜLEN'İ TELEVİZYONUNA ÇIKARDI

Terörist başı Fetullah Gülen’i Mısır’da sahip olduğu kanala çıkaran  ve 15 Temmuz'da aktif rol oynayan Muhammed Dahlan liderliğindeki ekibin FETÖ'ye 3 milyar dolarlık destek sağladığını iddia edilmişti.

İSRAİL EĞİTTİ

Filistin dışında 13 ülkede etkin faaliyet yürüten Muhammed Dahlan kamuoyu oluşturma ve taraftar toplama amacı ile dernek ve vakıfları kullanıyor. 

1978 yılında İsrail tarafından tutuklandı. 4 yıl gözlerden uzak kalan Muhammed Dahlan İsrail tarafından yabancı dil, gayri nizami harp, 5. kol faaliyetleri ve ihtilalci alt yapı konusunda özel eğitime tabi tutuldu.

YASER ARAFAT'I ZEHİRLEMEKLE SUÇLANIYOR

2006 yılında Filistin’den çıkarılan Muhamed Dahlan, MOSSAD gözetiminde faaliyetlerini Ürdün, Birlesik Arap Emirlikleri, Misir ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde sürdürdü. Filistin Kurucu Devlet BaskanI Yaser Arafat’ı zehirlemekle suçlanan Muhammed Dahlan, 10 yıldır Ortadoğu denkleminin karanlık ağında önemli bir yer işgal ediyor. Dahlan 2006 yılında İsrail tarafından Gazze’den kaçırıldığı günlerde Hamas ve destekçilerinden intikam almak için yemin etti. 

YAZDIR
YORUMLAR 44
 • emekli 2 yıl önce Şikayet Et
  2012 de dava açılmış ama adam her türlü naneyi yiyor . Yani ben davayı açsam da sen islam alemini karıştırmaya devam et diyorlar. Bizde bu haber üzerine çılgınlar gibi sevineceğiz ve adamın tutuklanmasını bekleyeceğiz yıllarca.
  Cevapla
 • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu adamı akşam haberlerde Elfetih ve Hamas arasında varılan anlaşmanın toplantısına katılmak için gelenlerin içinde gördüm. ayrıca bu anlaşma Mısır'ın ara buluculuğunda gerçekleşti. Pis kokular geliyor. Filistinlilere yeni bir oyun kuruluyor gibi. Daha çokta Gazze'ye karşı bir oyun.
  Cevapla
 • Akmolla 2 yıl önce Şikayet Et
  yuzu zaten nebicim insan oldugunu gosteriyor fazla soze ne hacet
  Cevapla
 • can 2 yıl önce Şikayet Et
  her taşın altında israil ve yahudiler çıkıyor her zamanki gibi
  Cevapla
 • Ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  görünüşü bi cacığa benzemiyor ama 3 ülkenin birden ajanıymış
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
15 Temmuz'la ilgili flaş sözler!
Ayasofya'da ilk namazda içeriye kaç kişi alınacağı belli oldu