Ma'an: El Fetih ve Hamas Türkiye'de buluştu

Filistin haber ajansı Ma'an El Fetih ve Hamas'ı Türkiye'nin buluşturduğunu iddia etti.

Ma'an: El Fetih ve Hamas Türkiye'de buluştu
Ma'an: El Fetih ve Hamas Türkiye'de buluştu
GİRİŞ 26.05.2011 09:42 GÜNCELLEME 26.05.2011 09:42
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Filistin yerel haber ajanslarından Ma'an, El Fetih ile Hamas yetkililerinin, Filistinli gruplar arasında diyaloğun artırılmasını öngören bir toplantı çerçevesinde Ankara'da bir araya geldiklerini bildirdi.

Toplantıya katılanlardan Filistin Parlamentosunun El Fetihli üyesi Eşref Cuma, cumartesi günü düzenlenen ve Finli bir sivil toplum kuruluşunun organize ettiği bu toplantıda, Hamas liderleriyle görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Cuma, toplantıda El Fetih tarafında El Fetih Devrim Konseyi üyeleri ile Han Yunus Belediye Başkanı Usame El Farra'nın, Hamas tarafından ise Hamas Başbakanı İsmail Haniye'nin siyasi danışmanı Ahmed Yusuf ile milletvekilleri Yahya Musa, İsmail El Askar ve Huda Naim'in yer aldığını belirtti.

Eşref Cuma, toplantıda, iki grup arasında uzlaşma mekanizmalarının uygulanması ve diyaloğun güçlendirilmesinin yanı sıra genel olarak tüm sorunların ortaklaşa ele alındığını kaydetti. Cuma, uzlaşma anlaşmasının ileriye taşınması çabaları doğrultusunda bir çok konuyu ele aldıklarını ve El Fetih-Hamas arasında, diyalog doğrultusunda yeni bir lisan geliştirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Cuma'ya göre, ortak toplantılara Türk Dışişleri Bakanlığı'nın temsilcileri de katıldı.

Eşref Cuma, El Fetih ile Hamas arasında geçen ay sonunda imzalanan anlaşmayla karar verilen yeni ulusal birlik hükümetinin de muhtemelen iki hafta içinde kurulacağını söyledi.

Hamas milletvekillerinden İsmail El Askar da söz konusu toplantının yeni bir sayfa açacağını umduğunu kaydetti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • tuncay tezel 13 yıl önce Şikayet Et
    TÜRKİYE TÜM MÜSLÜMANLARIN, TÜM BARIŞA MUHTAÇ OLANLARIN ABİSİ, KURTARICISIDIR. Bunu dünya anladı, bizdeki hurafeciler kabul ettirmeme, saptırma yarışına girdiler bu konuyu.
    Cevapla
  • musa erkılıç 13 yıl önce Şikayet Et
    israil yazar türkiye bozar. savaşmak sanatsa bu savaşı israil yazar ama Türkiye hep bozar
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Gazze’de vurulan İsrail tanklarının içerisinden görüntüler... İlk kez yayınlandı
Akşener'den İYİ Parti'ye soğuk duş: Kaldırın!