Ahmedinejad'tan Obama için tahmin

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Obama için tahminde bulundu.

Ahmedinejad'tan Obama için tahmin
Ahmedinejad'tan Obama için tahmin
GİRİŞ 26.05.2011 16:23 GÜNCELLEME 26.05.2011 16:23
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ''ABD, hileyle siyonist İsrail rejimini kurtarma peşinde" açıklamasında bulundu.

İran devlet televizyonunun haberine göre Ahmedinejad, çeşitli açılışlarda bulunmak üzere gittiği Kum kentinde yaptığı konuşmada, bölgedeki halk hareketleri ve ABD'nin Filistin sorununa ilişkin tutumuna değindi.

''Zorba ve diktatör rejimlere karşı olan bölgedeki halk hareketlerinin çeşitli komplolarla etkisiz hale getirilmek istendiğini'' savunan Ahmedinejad, ''Düşmanların komploları bugün eskiye göre çok daha karışık. Onlar hem gülümsüyor hem tehdit ediyorlar. Hem siyasi, askeri ve ekonomik güçlerini halkların aleyhinde kullanıyorlar hem de halkların haklarının koruyucusu olduklarını iddia ediyorlar'' dedi.

ABD'nin Filistin topraklarında iki devlet kurulması düşüncesine yönelik eleştirilerini yineleyen Ahmedinejad, şöyle konuştu: ''ABD, hileyle siyonist İsrail rejimini kurtarma peşinde. Herkes bilmeli ki, siyonist rejimin bir karış Filistin toprağında bile varlığını sürdürmesi, bölgedeki milletlerin vücudundaki kanser gibidir ve onlar için sürekli bir tehdittir.''

Ahmedinejad, İran ve dünya halklarının ''hak, adalet, özgürlük ve İsrail'in tamamen ortadan kalkmasını'' talep ettiklerini ileri sürdü.

Amerikan düşüncesinin diğer milletlere dayatılmak istendiğini kaydeden Ahmedinejad, Washington yönetiminin son 32 yıllık dış politikasının asıl amacının İran halkının önünü kesmek olduğunu ifade etti.

Mahmud Ahmedinejad, ''ABD Başkanı Barack Obama'nın da selefi gibi yenilgiyle tarihe karışacağı'' görüşünü sözlerine ekledi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • sami baharlar 13 yıl önce Şikayet Et
    DAHI ADAM. bunu anlamak icin inlaki bu iranli DAHI adamgibi olmaya luzum yok bir kere obama kongreyi 2 sebebten kaybetti ise baslar baslamaz ayaklarini masya koyarak gazetecilere cekin cekin altinada netanyahu ile konusurken diye yazin demesine ikinciside davosta erdogana perese nasil boyle hakaret edersin gibilerinden hic cikismadigindan tabii bu durumda 1.5 sene boyunca yani amerikan secimlerine kadar netanyahuya mahkum olmus oldu. bunlari anlamak hic bir zaman bir DAHILIK degildir.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Dünya Bankası'ndan Türkiye açıklaması! Tahminler değişiyor
Bakan Yerlikaya, 9 günlük bayram tatilinin acı bilançosunu açıkladı