İngiliz Economist'ten Türkiye'ye özel ek

İngiliz haftalık Economist dergisi, bugün yayınlanan basılı sayısında Türkiye özel eki yayınladı.

İngiliz Economist'ten Türkiye'ye özel ek
İngiliz Economist'ten Türkiye'ye özel ek
GİRİŞ 05.02.2016 13:18 GÜNCELLEME 05.02.2016 13:18
Bu Habere 123 Yorum Yapılmış

Ekte ekonomiden dış politikaya, Kürt sorunundan artan milliyetçiliğe, Türkiye'nin mevcut durumunu değerlendiren sekiz makale yer alıyor.

'ERDOĞAN'IN YENİ SULTANLIĞI'
Özel ekin "Erdoğan'ın Yeni Sultanlığı" başlığını taşıyan başyazısı, AKP'nin göreve geldiği 2003 yılından bu yana Türkiye'de yaşanan siyasi, sosyal ve ekonomik değişimleri özetliyor.

'ÇAMLICA CAMİSİ ERDOĞAN'IN İRADESİNİ SEMBOLİZE EDİYOR'
BBC Türkçe'de yer alan habere göre, İstanbul'un Boğaz'dan görünüşünü tasvir ederek başlayan makalede, şehrin dört bir yanında bir inşaat ve yeniden yapılanma çalışması olduğu belirtildikten sonra özellikle Çamlıca Tepesi'ne yapılmakta olan camiye dikkat çekiliyor.

Tamamlandığında buranın Türkiye'nin en büyük ibadet yeri olacağı belirtilen Çamlıca Cami ile ilgili şu yorum yer alıyor: "Caminin büyüklüğü ve sembolizmi, tek bir adamın, Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyon ve iradesini yansıtıyor. Yaklaşık 20 yıl önce Belediye Başkanı olan Erdoğan da, ülke siyasetinin üzerinde böyle sivriliyor."

"ATATÜRK'ÜN GÖLGESİ KAYBOLMAYA BAŞLADI"
Ekonomik gelişmelerin ardından AKP'nin İslami çizgisine vurgu yapılan makale şöyle devam ediyor:

"AKP'nin üstü kapalı ancak amansız bir şekilde izlediği İslamlaştırma politikası ile, Sünni Müslümanlığın Türkiye'nin karmaşık ulusal kimliğindeki yeri güçlendi. 90 yıl önce Osmanlı İmparatorluğu'nun küllerinde laik bir Cumhuriyet kuran, acımasız modernlik yanlısı Kemal Atatürk'ün uzun gölgesi kaybolmaya başladı."

"TÜRKİYE'Yİ ATATÜRK'TEN DAHA UZUN YÖNETMİŞ OLACAK"
Erdoğan'ın daha uzun süre Türkiye'yi yönetmeye devam edeceği öngörüsünde bulunulan yazıda "Asabiyeti ün yapmış olan Erdoğan (...) 2023'e yani Cumhuriyet'in 100. yılına kadar görevde kalırsa, Türkiye'yi, Cumhuriyet'i kurmuş olan Atatürk'ten daha uzun süre yönetmiş olacak" deniyor.

ETİKETLER
ingiltere economist
YAZDIR
YORUMLAR 123
 • Vatandas 5 yıl önce Şikayet Et
  Ulkelerinin adi birlesik krallik yav.ingiltere kralicesi kac yildir yonetiyor. Ingiltere sarayinda donen namussuzluklari insan konusmaya utaniyor. Nikahlarini bir de utanmadan kilise de yaparlar. Bozuk olunca maya ne edep kalir ne de haya... Hz.Mevlana
  Cevapla
 • Burak 5 yıl önce Şikayet Et
  O bir kainat lideri :D
  Cevapla
 • Hüseyin 5 yıl önce Şikayet Et
  Mevzu vatan olunca gerisi teferruattir,önemli olan vatanda tas tas üstüne koymak, hizmet veren herkesten allah razi olsun,hükümet mensuplarimizdanda rabbim razi olsun gecelerini gündüzlerine katip calisiyorlar.amma reis bu takimin kaptani yeri yüregimizde farklidir.
  Cevapla
 • murtaza 5 yıl önce Şikayet Et
  İngilizler hep müslümanları bir birilerine düşürmüş cani varlıklardır.
  Cevapla
 • ahmet 5 yıl önce Şikayet Et
  bakın bu yazı the economıst yazısı mosadaın yazısıdır sen ey tonny blaır ırak afgan işgal ederken the ekonomist öyle bir olay gördüm şaştım İngiliz yüzbaşı gerçek terör benim dedi utanın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Papazlar savaş uçaklarını kutsadı: Yunanistan ilk parti Rafalelarına kavuştu
CHP'li Bilecik Belediyesi'nde skandal! 200 bin dolar rüşvet alırken suçüstü yakalandı