Cami kundaklamasıyla ilgili bir gözaltı

İstanbul Esenyurt'ta Muhammediye Camii'nin kundaklanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada bir kişi gözaltına alındı.

Cami kundaklamasıyla ilgili bir gözaltı
Cami kundaklamasıyla ilgili bir gözaltı
GİRİŞ 09.07.2014 20:26 GÜNCELLEME 09.07.2014 22:30

 İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Esenyurt'ta Caferi camisine yönelik saldırıda 1 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. 

Vali Hüseyin Avni Mutlu, Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu'nun düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Mutlu burada basın mensuplarının soruları üzerine Esenyurt'ta Caferi camisine yönelik saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Olayın provokatif bir eylem olduğunu belirten Vali Mutlu, “Camiler ve bütün ibadethaneler, Allah'a yalvarılan tüm mekanlar kutsaldır. Mabetlerimizi, dini mekanlarımızı fevkalade kutsal bilerek muhafaza ederek korumamız gerekir. Ağırlıklı olarak Caferi kardeşlerimizin gittiği camiye yapılan saldırı hepimizi çok üzmüştür.

Dünden bu yana emniyetimiz konuyu yakından takip ederek konuya ilişkin bir kişiyi gözaltına aldı. Bu tür konulara kesinlikle izin vermeyeceğiz. Yeltenenleri adaletin önüne çıkaracağız. Bunlar bizim için çok önemli olaylardır. Bu tür olaylar içerisinde her zaman provokasyon ararım. Bu da bir provokatif eylemdir. Adli makamlar değerlendirerek yargılanacaktır” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD'ye ait savaş gemisinde büyük yangın!
Türkiye'nin tarihi hamleleri sonrası büyük panik! 4 ülke harekete geçti