Koca vahşeti: Özgecan gibi acı çektire çektire...

Mersin'de yarı açık cezaevinden izinli olarak geldiği evinde, eşine 8 yaşındaki kızın gözü önünde işkence yapan koca şikayet üzerine tutuklandı.

Koca vahşeti: Özgecan gibi acı çektire çektire...
Koca vahşeti: Özgecan gibi acı çektire çektire...
GİRİŞ 17.12.2017 18:56 GÜNCELLEME 17.12.2017 18:56
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Küçük kızın yanında kadını kaynar su ile yakan cani koca "Seni Özgecan gibi acı çektire çektire öldüreceğim" diyerek sabaha kadar işkence yaptığı ortaya çıktı.

 

 

Mersin’de 30 yaşındaki kadın, kaldığı yarı açık cezaevinden izinli çıkan kocası tarafından 8 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde elleri ve ayakları bağlanıp üzerine kaynar su dökülerek işkence gördü. Vücudunun büyük bölümünde ağır yanıklar oluşan kadın hastanede tedavi altına alınırken, aynı zamanda amcasının oğlu olan kocası gözaltına alındı. 

Küçük kızının gözü önünde eşine sabaha kadar işkence yaptı

İddiaya göre olay, merkez Toroslar ilçesi Halkkent Mahallesi’nde meydana geldi. Uyuşturucu suçundan hükümlü olduğu için cezasının son 1 yılını açık cezaevinde geçiren Düzgün Ali Y., izinli olarak geldiği evde 10 yıllık eşi ve öz amcasının kızı olan Gündüz Y. ve akrabalarıyla bir süre sohbet etti. Misafirlerin evden ayrılmasının ardından sobanın üzerinde kaynayan çaydanlığı göstererek eşine, ’Çay mı demledin?’ diye soran Dursun Ali Y., ’Hayır’ yanıtını alınca eşinden ısıtıcıda su kaynatmasını istedi. Bu yüzden çıkan tartışma sonrası genç kadın, korktuğu için kendisini odaya kapattı. Kapıyı kırarak içeriye giren öfkeli koca, Gündüz Y.’yi sobalı odaya götürdü. Eşini kemerle döven ve boğmaya çalışan Düzgün Ali Y., daha sonra kadının üzerine kaynar su döktü. Kaçmaması için genç kadını bağlayan, ağzını da bantlayan öfkeli koca, gece geç saatlerde başlayan sıcak su işkencesine sabah saat 05.00’e kadar devam etti. Yaşanan bu korkunç olaya 8 yaşındaki kız çocuğu E.Y. de şahit oldu. Annesinin babası tarafından kaynar su ile yakıldığını gören çocuk, "Baba ne olur yapma" diye yalvarınca o da babasının şiddetine maruz kaldı. Düzgün Ali Y. kızını, "Kafanı yorganına göm, sakın bakma. Yoksa seni de annen gibi yakarım" diye tehdit etti. 

Korkunç olay okula gidince ortaya çıktı

Sabaha kadar süren işkencenin ardından kocasını ikna ederek ’Yerli Malı Haftası’ dolayısıyla çocuğunu okula götüreceğini söyleyip evden ayrılan Gündüz Y., kızıyla birlikte okulun yolunu tuttu. Genç kadın burada okulun hizmetlisinin telefonundan polisi arayarak yardım istedi. Gündüz Y., polisteki ifadesinin ardından Mersin Şehir Hastanesine kaldırılarak yanık ünitesinde tedavi altına alındı. Düzgün Ali Y. ise gözaltına alındıktan sonra yeniden cezaevine gönderildi. 

"Seni Özgecan gibi acı çektire çektire öldüreceğim"

Mersin Şehir Hastanesinde tedavisi süren ve yarın ameliyata alınacak olan Gündüz Y., yaşadığı korku dolu anları anlattı. "Kocası tarafından yakılan bir kadınım ben" diyen Gündüz Y., "8 yaşındaki kızımın gözleri önünde eşim hiç acımadan bütün vücudumun üzerine kaynar suyu acı çektire çektire döktü. Önce kemer ile boğmaya çalıştı, sonra ’Seni boğarsam hemen ölürsün, seni Özgecan gibi acı çektire çektire öldüreceğim’ dedi. 

Sonra kemer ile birkaç kez vurdu. Isıtıcıdaki su kaynayıncaya kadar kemerle vuruyor, su kaynayınca üzerime döküyordu. Sonra ellerimi, kollarımı ve ağzımı bantladı. Çocuğum benim sesimi duyduğunda ise ’Baba yapma, annem ağlıyor, annem yanıyor’ diyordu. Kızıma da birkaç kez vurarak, ’Sesin çıkarsa senin de üzerine kaynar su dökerim’ diye tehdit etti. Sabaha kadar böyle işkence yaptı" dedi.

Çığlıklarının duyulmasını isteyen ve ilgililerden yardım beklediğini ifade eden Gündüz Y., "Bana yardım edin, bu insan en çok ne kadar ceza alması gerekiyorsa o kadar alsın" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Fatih Aygün 4 yıl önce Şikayet Et
  İdammmmm
  Cevapla
 • insan 4 yıl önce Şikayet Et
  idam.
  Cevapla
 • insan 4 yıl önce Şikayet Et
  idam.
  Cevapla
 • gariban 4 yıl önce Şikayet Et
  idam idam mutlaka idam.
  Cevapla
 • misafir 4 yıl önce Şikayet Et
  böyle insanların yaşamaya hakları yok,bu bir insan olamaz olsa olsa canavar olur..bende eşimden çok şikayetçiyim hatta nefret ediyorum her günüm cehennem gibi geliyor bana fakat bir tokat dahi atamıyorum çünkü o kadın güçsüz bende insanım bazen yeter artık diyorum intiharı bile düşünüyorum fakat bir kadına işkence asla yapmam çünkü ben insan oğlu insanım..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerginliğe ilişkin son dakika açıklama!
67 yıldır banyo yapmayan doktorları hayrete düşürdü