Annesini öldüren kız: Bana kızmıştı

Pendik'te annesi Özlem Odabaşı'nı (35) öldürdüğü iddiası ile tutuklanan 16 yaşındaki kızı A.O.'nun yargılanmasına başlandı.

Annesini öldüren kız: Bana kızmıştı
Annesini öldüren kız: Bana kızmıştı
GİRİŞ 07.02.2018 11:39 GÜNCELLEME 07.02.2018 11:39
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

A.O. annesini yanlışlıkla vurduğunu iddia etti. Zanlı, ''Annem yatağa uzandı, çarşafı düzeltmemi söyledi. Bunu yaparken yatağın altında silahı gördü. Silahı eline aldığım için bana kızdı. Silahı yerine koymaya çalışırken birden ateş aldı" dedi. İddianameye göre, Özlem Odabaşı, ellerinin yastığın altındayken vurulmuştu.

Pendik’te, evde bulduğu ruhsatsız tabanca ile başından vurduğu annesi Özlem O.’nun (35) ölümüne  ölümüne neden olmakla suçlanan 15 yaşındaki lise öğrencisi A.O. dünkü duruşmada “Kazaydı” dedi.

Pendik’te 4 Ağustos 2017’de Özlem O., kızı A.O. ile temizlik yapıyordu. A.O. yatağın altında bir tabanca buldu. Annesinin, elindeki tabancayı bırakması için uyardığı A.O., tek eliyle yatağı kaldırdığı sırada diğer elindeki tabanca ateş aldı. Yatağın üzerinde oturan Özlem O., başından vurularak hayatını kaybetti. Anadolu Adliyesi’ne çıkarılan A.O., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı ancak 4 gün sonra yeniden gözaltına alınarak nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.  

Savunması alınan A.O.’nun, olay sırasında annesinin yatağında uzandığını, çarşafı düzeltmesini söylediğini, bunu yaparken yatağın altında silah gördüğünü söylediği öğrenildi. A.O.'nun ifadesinde, silahı eline aldığı için annesinin kendisine kızdığını, silahı yerine koymaya çalışırken birden ateş aldığını, yatağın ucunda oturan annesinin yatağa düştüğünü, olayda kastının bulunmadığını kaydettiği öğrenildi.

Elinin tetiğe değip değmediğini de hatırlamadığını söyleyen A.O.'nun, hemen ambulans çağırdığını söylediği öğrenildi. Annesini babasının veya bir başkasının öldürdüğü halde suçu üstlenip üstlenmediği sorulan A.O.'nun, "Hayır, olay anlattığım şekilde oldu" dediği öğrenildi.

Tanık olarak dinlenen A.O.'nun babası C.O.'nun, işe gittiği için olay sırasında evde olmadığını, olayı görmediğini, eşi ile de problemi bulunmadığını söylediği belirtildi. Duruşma eksiklerin giderilmesi için ertelendi

İDDİANAMEDEN

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Özlem Odabaşı'nın kızı A.O.'nun kullandığı silahla öldürüldüğü anlatılıyor. İddianamede, A.O.'nun olayı, annesinin yatak odasında yatağın altında silah bulduğunu, annesinin kızması üzerine silahı yerine koyarken silahın istemeyerek ateş aldığını söylediği, bu nedenle soruşturmanın, "Taksirle adam öldürme" suçundan açıldığı belirtiliyor.

İddianamede, olay yeri inceleme tutanağı, dosya içine konulan CD ile CD'den çıkartılan fotoğraflara göre Özlem Odabaşı'nın ellerinin yastığın altında olduğu, bu nedenle uyurken vurulduğu, soruşturmaya bu nedenle, "Kasten adam öldürme" olarak devam edildiği bilgisine yer veriliyor.

İddianamede A.O.'nun, "Üst soydan yakın akrabayı kasten öldürme" suçundan 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor.

ETİKETLER
tutuklama yargılama
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Hızır Bey 3 yıl önce Şikayet Et
  Merminin haznede olup emniyetin açık olması, ölen kişinin uyur biçimde bulunması düşündürücü...
  Cevapla
 • Emre 3 yıl önce Şikayet Et
  Kız annesini öldürüyor adli kontrolleri serbest bırakılıyor bu nasıl bir kafa ya. Allahtan akılları başlarına gelmişte geri tutuklamışlar.
  Cevapla
 • Malatya 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu aralarda silahın kendi kendine patlama olayı çok oluyır peki silahı eline almadan önce neden patlamıyorda eline alınca tamda kafasına nişan alınca patlıyor mermi ineyi yemeden patlamaz patladı peki mermiyi namluya kim sürmüş tamam bu da tesadüf emliyeti niye açık burakın bu işleri
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Silahı eve getiren ve bulunduran asıl suçludur lakin yasal boşluk loşluk suçu çocuğa vermiştir yada çocuk kasten yapmıştır iyi araştırmak lazım
  Cevapla
 • Yüksel Ortak 3 yıl önce Şikayet Et
  Yıllar sonra asker arkadaşımın başına gelen musibet beni çok üzdü Allah Cüneyt kardeşime sabır versin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hikaye yazarı Mukadder Gemici, Haber7'ye konuk oldu: Yazıp yazıp çekmeceye atıyordum
MEB'den seçmeli ders tercih işlemleri hakkında açıklama