"At kalmadı yulafı bize yediriyorlar"

Prof. Dr. Karatay, diyet listelerinin baş tacı yulafın zararlı olduğunu açıkladı..

"At kalmadı yulafı bize yediriyorlar"
"At kalmadı yulafı bize yediriyorlar"
GİRİŞ 06.10.2016 10:34 GÜNCELLEME 06.10.2016 12:00
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Karatay, ‘Yulaf at yemidir. 70 milyon at bulamayınca bize satıyorlar’ diyerek akılları karıştırdı.

Ezber bozan açıklamalarıyla dikkat çeken ünlü kardiyolog Prof. Dr. Canan Karatay'dan yine çarpıcı bir çıkış geldi. Son yıllarda diyetisyenler tarafından kahvaltıların vazgeçilmezi haline getirilen yulafın insan sağlığına zararlı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Karatay, "İşlem görmemiş tahıllar insan için faydalıdır. Ama işlem görmüşlerin faydadan çok zararı vardır" dedi.

'HİÇBİR KANIT YOK'

Yulafın at yemi olduğunu ifade eden ve işlem görmemiş yulafı bulmanın mümkün olmadığını belirten Prof. Karatay şöyle devam etti: "Endüstriyel işlem görmüş tahıllar tehlikelidir. Bir örnek vereyim. Yulaf sağlıklıdır; ben çocukken yulaf atlara verilirdi. Şimdi o yulafı aldılar, alladılar pulladılar pakete koydular. Lezzetli ve sağlıklı diye satıyorlar. Tabii 70 milyon atı bulmak kolay mı? Yulaf diyetlerinin sağlıklı olduğunu da daha bugüne kadar kimse göstermemiştir." YAĞ yararlı Doğal yağların zararlı olmadığını anlatan Prof. Dr. Karatay, "Yıllarca az yağlı yenildi, az yağlı yenildiği zaman bunun yeri şekerle kapatıldı. Kalp hastalığı azalmadı, obezite, şeker hastalığı arttı. Demek ki bir yerde yanlış yapılmış" diyerek yağlı etlerin ve yağlı balığın yenilmesi gerektiğini vurguladı.

'ANA SÜTÜ GİBİDİR'

Her fırsatta 'En yararlı meyve zeytintir' diyen, bol bol zeytinyağı tüketilmesini öneren, Prof. Dr. Canan Karatay, bu konuda şunları söyledi: "Kalp krizini yapan yağlar değil şeker yüksekliğidir. Doğal yağlar kalp krizini önler. Zeytinyağı, doğanın biz yetişkinlere sunduğu ana sütüdür. Günde 2 fincan zeytinyağı içmelisiniz"

KALP HASTALIĞI GENETİK DEĞİLDİR

Bomba açıklamalarıyla meslektaşları tarafından da sık sık eleştirilen Prof. Dr. Canan Karatay, kalp hastalığının genetik olmadığını ifade etti. Bütün hastalıkların günümüzde genç yaşlara kadar indiğini söyleyen Prof. Dr. Karatay, yanlış beslenmeye dikkat çekti. "Şeker çocukların düşmanıdır" diyen Prof. Dr. Karatay, kalp hastalıkları ve diyabetten de hatalı beslenmeyi sorumlu tuttu..

KAYNAK: TAKVİM
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Aylin cici aylin 4 yıl önce Şikayet Et
  Yulaf sagliklidir ama hangi yulaf diyor kiymetli Prof doktur büyügümüz.et ama hangi et,yumurta ama hangi yumurta,terayagi ama hangi tereyagi..Zeytin yagi ama hangisi..Kisacasi üretim ve kaynagi önemlidir demek istiyor.,eski köy usulü üretilen her sey sagliklidir vesselam.,
  Cevapla
 • Yusuf 4 yıl önce Şikayet Et
  Yahu ne yiyeceğimizide şaşırdık tabi insanlara at etini yedirdiler şimdi herkez yulaflı istiyor :)
  Cevapla
 • abdullah 23 4 yıl önce Şikayet Et
  Hemşehrime inanıyorum ve güveniyorum.insanların sağlığı üzerinden sömüren sağlık baronlarına karşı dik duran cesur insan sizi yürekten tebrik ediyorum.Elazığlı olmak başka bir şey.
  Cevapla
 • Yozgatsız 4 yıl önce Şikayet Et
  Örneklerken yozgatın kullanılması da bir soru isareti bırakmıyor değil hani. :-)
  Cevapla
 • Apo 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu bayan Yozgatlı olsaydı inanmayacak miydin?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Macron'dan G7'de skandal plan! Biden'a teklif etti! Hedef Türkiye
'Kur’an yasakçısına nefret dili yok, dindara cehennem kütüklüğü!'