Yeşil biberin faydaları nelerdir? Hangi hastalıklara iyi gelir?

Sofralarımızdan eksik etmediğiniz menemenden salatasına her türlü yemeğin içinde olan yeşil biberin faydası saymakla bitmiyor. Özellikle bağışıklık sistemini ve barındırdığı C vitamini ile vücudu güçlendiren yeşil biber tan bir şifa deposu. İşte uzmanların düzenli olarak tüketilmesini tavsiye ettiği yeşil biberin bilinmeyen tüm faydaları

Yeşil biberin faydaları nelerdir? Hangi hastalıklara iyi gelir?
Yeşil biberin faydaları nelerdir? Hangi hastalıklara iyi gelir?
GİRİŞ 16.08.2019 13:03 GÜNCELLEME 16.08.2019 13:03
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Sofralarımızdan eksik olmayan biberin çiğ tüketildiğinde vücuda faydaları oldukça fazla. Özellikle sabah kahvaltılarında çiğ olarak tüketilen biber vücudun gün boyu direncini artırarak yorgunluk ve stres gibi rahatsızlıkların yaşanmasını önlüyor. Bunun yanı sıra içerdikleri antioksidan ve diğer maddeler vücudu birçok kanser türüne karşı koruyor.  İşte uzmanların düzenli olarak yenmesini tavsiye ettiği yeşil biberin tüm faydaları

 

 

YEŞİL BİBERİN FAYDALARI NELERDİR?

- İçerdikleri antioksidan ve diğer maddeler vücudu birçok kanser türüne karşı korur.

- Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Barındırdığı C vitamini vücudu güçlendirir.

- Düşük kalori içeriği ile çiğ şeklinde salata ve yemeklere tüketilmesi tokluğu arttırdığı için kilo vermeye yardımcıdır.

- Enfeksiyonlara karşı vücudu korur, vücudumuzun temizlenmesinde yardımcıdır.

 

 

- Yapılan bazı araştırmalarda migren ataklarını azaltmada etkili olduğu tespit edilmiştir. 

- Bol miktarda beta karotenin yanı sıra A provitamini, C, B1, B2, E, P ve K vitaminleriyle birlikte bazı alkaloidler bulunan yeşil biberin, iyi bir antioksidan olduğunu bildirdi.

- İçeriğinde yoğun lif bulunduğu için kabızlığı azaltır. 

yeşil-biber-sağlıklı-mı

YEŞİL BİBERİN KULLANIM ALANLARI

Yeşil biber, aslında birçok yer kullanılıyor. En klasik kullanma yöntemi mutfaktır tabii ki. Mutfakta farklı yemekler için kullanabiliyoruz. Sadece yemekte mi kullanıyoruz diye soracak olursanız, aslında bakım ürünleri içerisinde de bulunabiliyor. Yeşil biberin özü kullanılarak, farklı bakım ürünleri üretiliyor. Biliyorsunuz ki birçok bakım ürünlerinde farklı meyve ve sebzelerin özü çok fazla kullanılır. Yeşil biberde aynı şekilde, maskelerde ve kremlerde bulabiliyorsunuz.

YORUMLAR 3
 • hasan 9 ay önce Şikayet Et
  40 yıl neredeyse hergün mide ağrıları çeken Abimin bir arkadaşının tavsiyesi üzerine Serada Yetiştirdiği Yeşil Biberin Acı olanından aç tok karnına demeden Dalından koparıp yedikten sonra şimdi 10 yıldan fazladır tek mide şikayeti yok.
  Cevapla
 • ankaralı 9 ay önce Şikayet Et
  Hey kurban olduğumm ALLAH negüzel yaratmış
  Cevapla
 • lee sung kyung 9 ay önce Şikayet Et
  çok iyi valla
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türk uzmanlar haftalar önce uyarmış
İnce Şov'a sert cevap!