Bu da zeytinli baklava!

Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir zeytin firmasının müşterilerine ikram ettiği zeytinli baklava büyük ilgi gördü

Bu da zeytinli baklava!
Bu da zeytinli baklava!
GİRİŞ 27.06.2017 16:25 GÜNCELLEME 27.06.2017 16:25
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Balıkesir'in  Edremit ilçesinde zeytin ve zeytinyağı satış ve üretimi yapan bir firma Ramazan Bayramı’nda gelen müşterilerine ikram etmek için zeytinli baklava üretti. Görünüş olarak normal baklavalara benzeyen zeytinli baklava iç malzemesi ile farklılık oluşturuyor. Zeytin reçeli için üretilen tatlandırılmış zeytinlerden iç malzemesi olan baklava büyük ilgi görüyor.

Zeytinli baklava yaparak müşterilerine bayram boyunca ikram eden Zafer Soykara, "Bayramlarda genelde tatlı ikram edildiği için baklava da bölgede çok yaygın bir ikram. Bölgemizde zeytinyağı baklavalarda kullanıldığı için ilk baştan oradan yola çıktık. Terbiyelediğimiz zeytini de baklavanın içerisine koymayı düşündük. İçinde hem ceviz, hem de zeytin vardır. Ticari maksatlı değil ama bayramda sunuyoruz" dedi.

Müşterilerden Doğukan Gümüş ise "Zeytinli baklava değişik bir lezzet olmuş. Zeytini baklavada görmek o tadı hissetmek çok güzeldi. Herkese tavsiye ederim" dedi.

Müşterilerine farklı bir lezzet ve ikram yapmak isteyen Soykara ürettikleri yaklaşık 20 kilo baklavayı bayram boyunca iş yerinde müşterilerine ikram edecek.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • suei 11 ay önce Şikayet Et
    yemeğin zararli ileride tip 2 diyabet obez alzaymir olmak istemiyorum derseniz yemekten uzak olun
    Cevapla
  • Nvn 2 yıl önce Şikayet Et
    Aaa biz de isyeriz lütfen.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Gaziantep'te bir günde 56 vaka
Tüm memurları ilgilendiriyor! Tarih belli oldu, yazılar hazırlandı