Annenin ısrarı üzerine acı gerçek ortaya çıktı!

3.5 aylıkken böbreküstü bezindeki kitle nedeniyle ameliyat edilen 6 aylık Neva Yıldırım, kanserin yayılma riski nedeniyle 5 yaşına kadar kontrol altında tutulacak

Annenin ısrarı üzerine acı gerçek ortaya çıktı!
Annenin ısrarı üzerine acı gerçek ortaya çıktı!
GİRİŞ 14.08.2017 13:07 GÜNCELLEME 14.08.2017 13:07
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Antalya'da, 2 aylıkken sürekli kusan Neva bebeğe doktorlar 'reflü' teşhisi koydu. Ailenin ısrarı üzerine karın ultrasonografisi çekilen Neva'da Nöroblastom (sinir sistemi kaynaklı kanser türü) olduğu ortaya çıktı.

DHA'nın haberine göre; 3.5 aylıkken böbreküstü bezindeki kitle nedeniyle ameliyat edilen 6 aylık Neva, kanserin yayılma riski nedeniyle 5 yaşına kadar kontrol altında tutulacak.

Antalya'da oturan 28 yaşındaki Bahar Yıldırım ile 37 yaşındaki Ali Rıza Yıldırım'ın 30 Ocak 2017 tarihinde sezaryenle dünyaya gelen bebekleri Neva 2 aylıkken aşırı kusması üzerine ailesi hastaneye gitti. Doktor doktor gezdirilen Neva'ya, 'reflü' teşhisi konularak ilaç tedavisine başlandı.

Annenin ısrarı ile hastalık tespit edildi

Reflü teşhisi konulan bebeğine çok küçük olduğu için ilaç vermek istemeyen anne Bahar Yıldırım, karın ulstrasonografisi çekilmesinde ısrara edince acı gerçekle karşılaştı. Neva bebeğe, 'Nöroblastom' teşhisi konuldu. Son gittikleri doktordan karın ulstrasonografisi çekilmesini istediklerini belirten Bahar Yıldırım, üst abdomen ultrasonografisi yapıldıktan sonra doktor bizi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümü'ne yönlendirdi. Orada yapılan MR tetkikinde Nöroblastom teşhisi doğrulandı" ifadelerini kullandı.

Teşhis 3.5 aylıkken konuldu

Nöroblastomun pek çok insanın bilmediği bir hastalık olduğunu, başlarına gelmeden önce kendilerinin de bilmediğini ifade eden anne Yıldırım, şunları anlattı: "Sinir sistemi kanseri demekmiş. Genelde 5 yaş altındaki çocuklarda görülüyormuş. Neva'ya teşhis birkaç doktora gittikten sonra 3.5 aylıkken konuldu. 6 Haziran 2017 tarihinde ameliyata alınarak böbreküstü bezindeki kitle tamamen temizlendi. '1'inci evrede olduğu için yayılım göstermiyor' denildi. Şu anda takip altındayız. Her ay kontrole gidiyoruz. 5 yaşına kadar böyle devam edecek."

Bu hastalığı yaşayan ailelerle görüşüyoruz

İlk bebeğini doğumda kaybeden, ikinci kızları Sema'nın şu an 3 yaşında olduğunu anlatan anne Yıldırım, Facebook'ta Nöroblastomlu çocuklar için açılan sayfada bu hastalığı yaşayan ailelerle görüştüklerini anlattı. Bahar Yıldırım, "Bu aileler, çocukları şu an tedavi sürecinde olan aileler" dedi.

KAYNAK: HABERTÜRK
ETİKETLER
SAĞLIK
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Hasan 2 yıl önce Şikayet Et
    Gdo lu tohumlar bünyemizi hasta ediyor yeni nesillere de taşınıyor. Tphumları satanda kanser ilaçlarını fahiş fiyatlara satanda siyonizmin ta kendisidir. Biz ancak tribünlere oynarız kesin insanlık düşmanlarıyla tüm alışverişleri
    Cevapla
  • biri 2 yıl önce Şikayet Et
    ilk bebegini dogumda kaybetmis.acaba normal dogum da mi kaybetti.ben de dicektim ki sezeryan ile dogan cocuklar hep hasta oluyor.ama bu anne sanirim sezeryana mecbur kalmis.birde cocuklarda kitle cok oluyor.zamanla kayboluyor.ama bu cocugu devamli kusrudugu icin mudahale etmek zorunda kalmislar.normalde ensede kitle olur dor hemen ameliyat etmez.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce'nin partisini kuracağı tarih belli oldu
Muharrem İnce'den çok konuşulacak açıklama!