Tavuk dönerindeki büyük tehlike!

Gıda Mühendisleri Odası şube başkanı Şehmus Alparslan, özellikle yazın tüketilen ve dışarıda satılan yiyecekler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Tavuk dönerindeki büyük tehlike!
Tavuk dönerindeki büyük tehlike!
GİRİŞ 23.08.2017 09:23 GÜNCELLEME 23.08.2017 09:23
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Gıda Mühendisleri Odası şube başkanı Şehmus Alparslan, sıcaklıkların artmasıyla birlikte özellikle protein içeren gıdalarda mikroorganizmaların daha hızlı geliştiğini ve zehirlenmelere neden olduğunu vurguladı. 

Semt pazarlarında yaş meyve ve sebze hariç açıkta satılan, temizlenmesi mümkün olmayan yufka, yumurta, peynir, çökelek, baharat ürünlerinin tüketilmemesi gerektiğine vurgu yapan Alparslan, bu ürünlerin toz kapmayacak, sıcakta bozulmayacak şekilde soğutmalı ortamlarda bulundurulması gerektiğine önemle vurgu yaptı.

Tavuk dönerdeki tehlike!

Uygun şartlarda üretilip satılmayan tavuk dönerin zehirlenmelere neden olabileceğinin ve güvenilmeyen işletmelerde tüketilmemesi gerektiğinin altını çizen Alparslan, şunları söyledi:

"Bu olumsuzlukların ortaya çıkmasında devletin denetim mekanizması ayrıca çalışıyordur ama tüketicilerin de alışkanlıkları konusunda üzerine düşeni yapması gerek.

Dışarıda satılan ürünleri tüketmediğimizde işletmeciler zaten bizim doğrumuzu uygulamak zorunda kalacaklar. Ama biz dışarıda satılan ürünü tercih edersek, dışarıda daha çok satış olacaktır ve bu denetim mekanizmasının önleyebileceği bir durum olmaktan çıkar." Dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Nvn 4 yıl önce Şikayet Et
  Daha geçen gün;evden herkesin tüketti tavuk dönerden sadece dokuz yaşındaki kızım zehirlendi. Bünyesi zayıf olduğu içinmiş.
  Cevapla
 • TAVUKÇU ABİNİZ 4 yıl önce Şikayet Et
  Zaten bu kadar ucuz olduğu için şüpheleniyoruz :) Martı eti galiba :D
  Cevapla
 • Doğrucu 4 yıl önce Şikayet Et
  Et dönere göre tavuk döner daha güvenilirdir. çünkü kırmızı etin içeriği meçhul. beyaz et ise tavukdan başka bir şey değil.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce'den olay sözler! Millet İttifakı'yla dalga geçti!
Pakistan'da içecek fabrikasında patlama