Göbek yağları nasıl eritilir? Bel ve göbekte oluşan yağlardan nasıl kurtuluruz?

Kadınların ve erkeklerin ortak problemleri haline gelen göbek yağları nasıl eritilir? Bel ve göbek çevresinde bulunan yağlar vermesi zor olan yağlardır. Uzun süreli diyetler, düzenli sporlar ve dikkat edilmesi gereken bir kaç kural sonucunda dilediğiniz kiloya ulaşmanız mümkün. Güzel bir vücudun yanında sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız sizler için göbek yağları eritme yöntemlerini araştırdık...

Göbek yağları nasıl eritilir? Bel ve göbekte oluşan yağlardan nasıl kurtuluruz?
Göbek yağları nasıl eritilir? Bel ve göbekte oluşan yağlardan nasıl kurtuluruz?
GİRİŞ 15.12.2020 10:26 GÜNCELLEME 15.12.2020 10:27
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Fazla kilolarından rahatsız olan bir çok kişi mevcuttur etrafımızda. Bu kişiler ne yemekten vazgeçerler ne de düzenli ve sağlıklı bir beslenme programına uyum sağlarlar. Vaziyet böyle olunca kilo almak kaçınılmaz bir gerçek olur. Kişide oluşan aşırı kilo alımı bazı durumlarda görüntüye verdiği zararın yanında kişinin sağlığına da ciddi zararlar verebilir. Yüksek şeker, un, nişasta içeren gıdaların, vücuttaki fazla yağlar kalp hastalıkları, felç geçirme riski, şeker hastalığı, prostat ve meme kanserlerine yakalanma riskini de arttırabilir.

Kilo alınmasının en kolay bölgesi göbektir. Ancak vermesi de bir o kadar zordur. Göbekte oluşan yağların iki sebebi bulunur. Bunlardan birincisi hareketsiz yaşam ve aşırı beslenmedir. İkincisi ise hareketsiz yaşamın yanında yaş ilerlemesidir.Bu sebeple alınabilecek en önemli önlem yaş ilerlemeden düzenli beslenme ve sporu hayatımızın merkezi haline getirmektir.

GÖBEK YAĞLARI NASIL ERİTİLİR?

- Karbonhidrat yoğunluğu yüksek besinler yerine protein ağırlıklı kilo vermeye yardımcı besinler tüketin. Protein ağırlıklı beslenmeniz sizi uzun süre tok tutacak ve fazla yemek yemekten kaçınmış olacaksınız. Bu durumda kilo vermenizi kolaylaştıracak.

- Porsiyonlarınızı azaltın, az ama sık beslenin. .gün içerisinde sağlıklı besinler ile takviye atıştırmalıklar alabilirsiniz. Böylece kan şekeriniz düşmez ve tatlı krizlerine girmezsiniz.

- Mutlaka bol bol su tüketilmesi gerekmektedir. Gün içerisinde tükettiğiniz şekerli ve asitli içecekleri tamamen bırakın. Susadığınızda ya da canınız içecek bir şeyler istediğinde su için. Yeterli miktarda su içerseniz vücudunuzdaki toksinler azalır.

- Karbonhidrat tüketimini azaltın. Karbonhidratlar tüketildiklerinde kandaki insülin oranını birden arttırırlar, doyduğunuz hissine kapılırsınız ancak çok kısa bir süre içinde tekrar acıktığınızı hissedersiniz. Karbonhidrat tüketimini azaltırsanız vücudunuzun yağ oranının kısa bir süre içerisinde azaldığını görebilirsiniz. 

- Şeker yemeyi kesin. Kilo almamak ve özellikle göbek yağlarının oluşmaması için şeker yemekten mutlaka uzak durmalısınız. Çayınıza şeker atmadan şekersiz için, şekerli içeceklerden, meyve suyu yada gazlı içeceklerden uzak durun. Pasta, kek yada tatlılardan yemeyin. Özellikle meyvelerden alınan doğal şeker dışında vücuda ekstra alınması göbek yağı oluşumunu sağlar.

- Düzenli egzersiz yapılmalıdır. Egzersiz yapmazsanız da kilo verirsiniz. Ancak hem kilo verme süreciniz yavaşlar hem de çok kilo fazlanız olmasa bile kilo verdiğinizde vücudunuzda sarkmalar meydana gelir.

- Bol bol su tüketilmesi gerekir. bir gün içerisinde içilmesi gereken miktar 2 ila 2,5 litre arasında değişmektedir. Öğün aralarında su içmenin de tok tutucu ve ödem atıcı özelliği vardır. Yemek sırasında karnınızı doldurmak için yemek yemek yerine su içmeyi tercih edin.

- Alkol ve şekerden uzak durun. Alkol içinde şeker barındırır ve çok kalorilidir. Vücuda aldığınız fazla şeker hem depolanır hem de kandaki insülin oranını arttırır. Gazlı ve şekerli içeceklerden de uzak durmalısınız. 

GÖBEK ERİTME HAREKETLERİ

Göbek eritmek için için kardiyo egzersizlerine ağırlık vermelisiniz. Kardiyo egzersizleri vücut ısınızı arttırır ve kan akışınızı hızlandırır. Haftada 1-2 gün dinlenmek şartıyla her gün en az yarım saat kardiyo egzersizleri yapın.

Yarım mekik: Egzersiz minderine, sırtınızla minder arasında boşluk kalmayacak şekilde uzanın. Bacaklarınızı dizlerinizden kırarak ayaklarınızı mindere koyun. Kollarınızı başınızın arkasında birleştirin ve omuzlarınız yere değmeyecek şekilde dizlerinize doğru karın kaslarınızı sıkarak kalkın. Yeni başlayanlar 15 tekrardan oluşan 3 set halinde bu hareketi uygulayabilirler.

Plankta diz çekme: Sınav pozisyonunda karın kaslarınızı sıkarak sol bacağınızı bükün, sağ bacağınızı gergin bir biçimde yere koyun. Bükülü bacağı karnınıza doğru büküp, geriye doğru düz bir şekilde uzatın. 20 tekrardan sonra diğer bacağı bükerek bu egzersizi sürdürün.

Yana Eğilme: 2 kiloluk dambılları elinize alın ve bacaklarınızı hafif aralayarak dik durun. Senkronize bir şekilde dambıllarla yana doğru eğilin. 20 tekrardan 4 set halinde yapabilirsiniz.

Bacak Çekme: Yere sırtüstü uzanın, dizlerinizi karnınıza çekin ve kendinizi bükün. Kollarınızı vücudunuza paralel şekilde yere koyun. Bacaklarınızı yukarı kaldırın; yere koymadan harekete devam edin. Ne kadar sık tekrar yaparsanız o kadar faydalı olacaktır, yeni başlayanlar için 10 tekrarda 4 set uygulanması idealdir.

GÖBEK YAĞLARINI ERİTEN KÜR TARİFİ!

Göbek bölgesindeki yağlanma kadın erkek herkeste görülen bir sorundur. Karın bölgesinde meydana gelen bu yağları yok etmek için Dr. Feridun Kunak etkili kür tarifi verdi. İçerisinde yoğurt, limon suyu, pul biber ve sumak olan göbek yağlarını eriten doğal karışım tarifi veren Kunak, karışımın akşam yatmadan önce yenmesini, ardından bir bardak su içilmesini önerdi.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Petek 2 yıl önce Şikayet Et
  2 Aydır Bu formulü Kullandım 6 kilo verdim teşekkürler
  Cevapla
 • Sena 7 ay önce Şikayet Et
  Nasil aldi ben da anlatasan
  Cevapla
 • Ebru 2 yıl önce Şikayet Et
  peki günllük yaptığınız bi diyet var mıydı ? yada egzersiz?
  Cevapla
 • zubarźat 2 yıl önce Şikayet Et
  Kilo wermek
  Cevapla
 • carmen 1 yıl önce Şikayet Et
  çok zor
  Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD'de Çine karşı dörtlü zirve: Biden her koldan saldırıyor
Salgını kasten başlattılar! Tarihi açıkladı (24 Eylül 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)