Canan Karatay'dan bomba koronavirüs açıklaması! Tartışma çıkartacak sözler

İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, viral bir enfeksiyon olan yeni tip koronavirüsün korkulacak bir şey olmadığını öne sürerek "Vücudumuzun direncini kırmazsak hastalanma olmaz. Bütün mesele budur. Korona ve enfeksiyonlardan korunmak için ev sirkesi, ev yoğurdu, ev turşusu, turşu suyu tüketin. Korona diye çıkardılar ama merak etmeyin gripten farkı yok" görüşünü savundu.

Canan Karatay'dan bomba koronavirüs açıklaması! Tartışma çıkartacak sözler
Canan Karatay'dan bomba koronavirüs açıklaması! Tartışma çıkartacak sözler
GİRİŞ 06.02.2020 08:02 GÜNCELLEME 06.02.2020 17:59
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ve firmaların desteğiyle KSÜ'de düzenlenen "Maraş Paçası ve Gastronomisi" konulu konferansta, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durum Komitesinin "uluslararası kamu sağlığı acil durumu" ilan ettiği, Çin'de ortaya çıkan ve daha sonra çok sayıda ülkeye yayılan yeni tip koronavirüs salgınının yanı sıra doğru ve dengeli beslenme konularında bilgiler verdi.

 

"Korona, bir viral enfeksiyondur, korkulacak bir şey yoktur" görüşünü ileri süren Karatay, koronavirüsün akciğerlerdeki hücrelerin içine girdiğini, solunum yoluyla bulaşmanın da bu anlama geldiğini belirtti.

 

KORONAVİRÜSTEN KORUNMAK İÇİN SİRKE, YOĞURT VE TURŞU YİYİN

Bundan korunmanın mümkün olduğunu anlatan Karatay, şunları savundu: "Teknoloji ilerlemesine rağmen asırlardan beri daha virüsleri halledemedik. Virüslerin hücre içine girmesini bizim engellememiz lazım. Hücre içine girmezse hastalık olmuyor. Onun için de bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz lazım. Hücre güçlü olursa virüsler kapıları açıp içeri giremezler. Vücudumuzun direncini kırmazsak hastalanma olmaz, bütün mesele budur. Korona ve enfeksiyonlardan korunmak için ev sirkesi, doğal probiyotiktir, vücudumuzdaki dost bakterileri besler, ev yoğurdu, ev turşusu ve turşu suyu tüketin. Bağırsaklardaki dost bakterileri çoğaltır. Korona diye çıkardılar ama merak etmeyin gripten farkı yok."

FAZLA EKMEK TÜKETİMİNE ELEŞTİRİ

Türkiye'deki ekmek tüketiminin fazlalığına ve bazı gıdalarda mısır şurubu kullanımına değinen Karatay, özellikle çocukların bu tür maddeleri tüketmesinin sakıncılarına işaret etti.

GRİBE KARŞI KELLE PAÇA

Gribe karşı kelle paça tüketilmesini öneren Karatay, bu yemekte protein, dengeli yağ ve vitaminlerin bulunduğunu belirtti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 41
 • M.D. 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok doğru, bu kadın çok bilgili. Valla ben her sözünü ciddiye alıyorum. Tabiki her kimse kendisi bilir.
  Cevapla
 • Heteyse 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu yaşlıdır, hoş görün
  Cevapla
 • tersadam 1 yıl önce Şikayet Et
  : köy tarlasına, safi köy tohumu eker, köy suyuyla sular, köylü gübresiyle gübreler, köy güneşinde serpilirse ve dahi ol zerzevatı bir köylü hasat eder ve köylü yerse her şeye şifadır .. malum virüs için ev sirkesi, ev turşusu evli adem ve evden çıkmazsanız garantidesiniz vesselam.
  Cevapla
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Grip tir yahu bu korona virusu......hic korkmak lazim deildir......cinli tabiplikten ne anlar
  Cevapla
 • mami 1 yıl önce Şikayet Et
  Çin'in ekonomisini vurmak için yapılacak en iyi şey virüsla yıkmak istediler sadece 1 haftalık zarar 1.5 trilyon dolar gerisini siz düşünün. Benim şahsi görüşüm böyle bir durum yok gribi kronavirusune çevirdiler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Çocuklarda vaka sayısı pik yaptı! Okullarla ilgili açıklama
Lockheed Martin'den F-35 açıklaması! Anlaşma sağlandı! ABD istediğini alamadı