'Yarasa kadın' Shi Zhengli: Koronavirüsten daha kötü...

Yarasaların genetik yapılarıyla ilişkin araştırmalarıyla ünlenen Çinli virolog Shi Zhengli, “Corona virüs buzdağının görünen kısmı, dünya daha kötü salgınlarla yüzleşecek” açıklamasını yaptı. Bilim insanı, hükümetlere hayvanlardan insanlara geçen virüslerle ilgili daha çok kaynak ayırması tavsiyesinde bulundu.

'Yarasa kadın' Shi Zhengli: Koronavirüsten daha kötü...
'Yarasa kadın' Shi Zhengli: Koronavirüsten daha kötü...
GİRİŞ 26.05.2020 18:03 GÜNCELLEME 26.05.2020 18:03
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

The Sun gazetesindeki habere göre hayvanlardaki hastalıkları araştıran çalışmaları nedeniyle “yarasa kadın” olarak Shi Zhengli, corona virüsten daha ölümcül salgınların yolda olduğunu öne sürdü.

Çin televizyon ağı CHTN’e bir röportaj veren bilim insanı ülkelerin hayvanlardan insanlara geçen ölümcül zoonotik hastalıklar tehdidine karşı acilen tedbir almaları ve araştırmalar için kaynak ayırmaları gerektiği konusunda uyardı.

"CORONA VİRÜSTEN DAHA KÖTÜLERİ KEŞFEDİLDİ"

Wuhan Viroloji Enstitüsü’nde çalışan Shi Zengli, dünya mevcut salgınla savaşmaya devam etse bile yeni ve potansiyel olarak daha kötü virüslerin keşfedildiğini açıklayarak şu ifadeleri kullandı:

"BUZDAĞININ GÖRÜNEN YÜZÜ"

“İnsanların bir sonraki bulaşıcı hastalık salgınından muzdarip olmasını önlemek istiyorsak, doğada vahşi hayvanlar tarafından taşınan virüsleri öğrenmek ve araştırma yapmak zorundayız. Corona virüs salgını buzdağının görünen yüzü... Onları incelemezsek muhtemelen başka bir salgın olacaktır” ifadelerini kullandı.

Shi'nin geçtiğimiz aralık ayında pandeminin ilk ortaya çıktığı Wuhan kentine çağrıldığı bildirildi. Uzman, Covid-19’un genetik dizisinin daha önce çalıştığı herhangi biriyle eşleşmediği tespit edildiğinde büyük bir rahatlama hissettiğini söyleyerek, virüsün Wuhan’daki laboratuvardan yayıldığını iddialarını kesin bir dille reddetti.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Bacigurban 1 yıl önce Şikayet Et
    Her geçen günü, yarına degismeyecegimiz, ömrün kısa ve daha tehlikeli musibetlerin olduğu gunlere, zamana giriyoruz. Kim bilir insanlık daha hangi tehlikelere gebe. Helal çizgisinden hiç cikmassak , Allah'in izniyle musibet ve hastalıklar çıkmaz. Gelse bunu ÇİN ve gayri Müslimlere anlat.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bilal Erdoğan: İlim Yayma Ödülleri Türkiye'nin Nobel'i
Dünya devinden altın açıklaması: Altın satışları aşırıya kaçtı