Şifa deposu mavi yumurta çocukların zekasını geliştiriyor!

Fitoterapi ve Akupunktur Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Serhat Koran sayısız şifası olan mavi yumurtanın faydalarını sıraladı. Koran 'Dünyanın en yüksek besin değerine sahip yumurtası' olduğu iddia edilen mavi yumurtaya ilişkin açıklamalar yaptı.

Şifa deposu mavi yumurta çocukların zekasını geliştiriyor!
Şifa deposu mavi yumurta çocukların zekasını geliştiriyor!
GİRİŞ 06.07.2021 13:41 GÜNCELLEME 06.07.2021 13:41
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Son yıllarda popüler hale gelen mavi yumurtanın faydalarına dikkati çeken Dr. Öğr. Üyesi Serhat Koran, “Doğal ortamda beslenen tavukların yumurtalarında başta Omega 3 olmak üzere birçok protein ve vitamin miktarı daha yüksektir. Bu anlamda mavi yumurta, bize doğal beslenen bir tavuğun habercisi olabilir. Yumurtanın bağışıklık sistemini kuvvetlendirme, Alzheimer, kemik sağlığı, çocuklarda zekâ gelişimi gibi süreçlerde çok büyük faydası vardır” dedi.

Şifa deposu ıhlamur, Karacabey'in geçim kaynağı! Kilogramı 250 liradan satılacakŞifa deposu ıhlamur, Karacabey'in geçim kaynağı! Kilogramı 250 liradan satılacak


TAM BİR PROTEİN KAYNAĞI

Medipol Mega Üniversitesi Hastanesi'nden Fitoterapi ve Akupunktur Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Serhat Koran, ‘dünyanın en yüksek besin değerine sahip yumurtası’ olduğu iddia edilen mavi yumurtaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Dr. Koran, beslenme açısından tam bir protein kaynağı olan yumurtanın özellikle çocuklarda fiziksel ve zihinsel gelişimi desteklediğini belirterek, “Özellikle Amerika bölgesinde yetiştirilen Ameraucana ve Araucanas cinsi tavuklardan elde edilen mavi yumurta, son yıllarda ülkemizde de üretilmeye başlandı. Bu tür tavuklardan mavi renkli yumurta çıkmasının ana nedeni yapılarında barındırdıkları biliveredin pigmentidir” diye konuştu.

BESİN DEĞERİ OLDUKÇA YÜKSEK

Mavi yumurtanın besin değerinin oldukça yüksek olduğuna dikkati çeken Dr. Koran, “Tavuk yumurtası protein, A, E, K, D, B2, B6, B12 gibi vitaminler, kalsiyum, demir, fosfor, iyot, flor, sodyum, potasyum, klor, kükürt, çinko, magnezyum gibi minerallerden zengindir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirme, Alzheimer, kemik sağlığı, çocuklarda zekâ gelişimi gibi süreçlerde çok büyük faydası olan bir besindir. Ancak yumurtanın besin değerinin gücü yumurta renginden çok tavuğun beslenme kalitesiyle alakalıdır. Doğal ortamda kendi halinde beslenen tavukların yumurtalarında başta Omega 3 olmak üzere birçok protein ve vitamin miktarının daha fazla olduğunu gösteren çalışmalar mevcuttur. Ameraucana ve Araucanas cinsi tavuklar doğal yaşam alanlarında organik beslenerek yeteri kadar biliveredin pigmenti üretebilmektedir ve ancak bu şartlarda mavi yumurta yapabildikleri bilinmektedir. Bu anlamda mavi yumurta, bize doğal sağlıklı beslenen bir tavuğun habercisi olabilir” dedi.

YORUMLAR 1
  • sıla 2 yıl önce Şikayet Et
    amerika gibi ismi olan genetiği bozuk yumurta zeka geriliği yapar
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın Hamas'la görüşmesi İsrail'i salladı! Dışişleri Bakanından skandal paylaşım
Arabalı vapurda korku dolu anlar! Dev dalgalar camları kırdı