Günde 2 poğaça yiyenler dikkat! 20 günde 2,5 kilo yağ...

Uzman diyetisyen Esra Çelakıl simit poğaça gibi yiyeceklerin her sabah tüketildiğinde çok büyük bir tehlikeye yol açtığını deneysel olarak ortaya koyup 20 günün sonunda vücutta oluşan yağ oranını replikayla gösterdi..

Günde 2 poğaça yiyenler dikkat! 20 günde 2,5 kilo yağ...
Günde 2 poğaça yiyenler dikkat! 20 günde 2,5 kilo yağ...
GİRİŞ 09.09.2021 15:19 GÜNCELLEME 09.09.2021 15:38
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Uzman Diyetisyen Esra Çelakıl, iş yoğunluğu sebebiyle kahvaltıya zaman ayıramayan veya sabah kargaşası sebebiyle çocuklarının çantasına poğaça koyup okula göndererek çocuğunun en önemli öğününü poğaça ile geçiştiren velilere uyarılarda bulundu. Çelakıl, gizli şeker kaynağı olan poğaça ile vücuda fazladan şeker ve yağ yüklendiğini vurguladı.

Geçmeyen kulak tıkanıklığına dikkat! Eğer açılmazsa...Geçmeyen kulak tıkanıklığına dikkat! Eğer açılmazsa...


ADETA GİZLİ ŞEKER KAYNAĞI

Bir poğaçada 10 küp şeker, bir simitte de 22 küp şeker bulunduğuna dikkati çeken Diyetisyen Çelakıl, sabahları en az iki poğaça yiyen kişinin damarlarında bulunan kanda tortulaşma oluştuğunu ve kılcal damarların tıkandığını vurguladı. Diyetisyen Çelakıl, gizli şeker kaynağı olan poğaça, simit, ekmek, pilav ve meyvelerin vücutta çok fazla şeker ve glikoz birikime sebep olduğunun altını çizdi.

POĞAÇA YİYENLERDEKİ TEHLİKEYİ GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

Diyetisyen Çelakıl, yaptığı deneysel ile gizli şeker kaynağı olan ürünlerin tehlikeye yol açtığını gözler önüne serdi. Bir poğaçada bulunan 10 küp şekeri su dolu bir bardağın içerisine koyan Diyetisyen Çelakıl, suda oluşan tortunun aynısının kanda da oluştuğunu belirtti. Poğaça yiyen kişilerin vücudunda oluşan yağ oranını gösteren replikayla örnek veren Diyetisyen Çelakıl, “Günde 2 poğaça yiyen kişinin vücudunda 20 günde 2 buçuk kilo yağ birikimi olur” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 6
 • Altan 1 yıl önce Şikayet Et
  uydurma pogacaya gelene kadar neler var neler makarna,baklava,pirinc pilavi,kizartmalar v.s
  Cevapla
 • konyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  yav faydalı değil tamam ama 20 günde 2,5 kg yağ oluyorsa, bazı arkadaşlarımız 200 günde yağ fıçısı olması gerek ama olmuyor
  Cevapla
 • Osman 1 yıl önce Şikayet Et
  Poğaca yemeyin en kalitelisinide alsanız margarin kullanıyorlar yağın kilosu 70-80 ₺ çünkü kalbi giden damarları tıkar.Ani kalp krize sebep olur
  Cevapla
 • yuıçlöy 1 yıl önce Şikayet Et
  bedenen çalışanda bişey olmaz ama az hareketli işlerde olanlar yağ bağlar.
  Cevapla
 • madenci 1 yıl önce Şikayet Et
  evet bir poğaçaya 1 çorba kaşığı margarin koyuyorlar 8 gr
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
The Economist'ten 2023 için 10 tahmin: Dikkat çeken Türkiye-Yunanistan detayı
Futbol efsanesi Pele'den üzen haber!