İstanbul'da Kovid-19 vaka sayıları için son dakika gelişmesi! İl Sağlık Müdürü duyurdu

İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, “İstanbul’da korona virüsle alakalı sayısal anlamda 15 gündür artış yok” açıklamasında bulundu.

GİRİŞ 14.09.2021 13:54 GÜNCELLEME 14.09.2021 15:05
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Göztepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin hizmet vermeye devam edeceği yeni binasının açılış töreni gerçekleştirildi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, açılış töreninde İstanbul genelindeki korona virüs durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, "İstanbul'da 15 gündür korona virüs ile alakalı sayısal anlamda bir artış olmamakla birlikte Anadolu'da vakaların yükseldiği illerden İstanbul'a bir yansıma olacağını öngörüyoruz” dedi.

Göztepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi için yapılan yeni bina hizmete açıldı. Hastanenin açılış törenine Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, Hastane Başhekimi Dt. Bilgehan Doğru ve sağlık çalışanları katıldı.
Programa katılım sağlayan İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu il genelinde korona virüse ilişkin açıklamalarda bulundu.

“İSTANBUL'DA ARTIŞ YOK"

Açılış töreni öncesi konuşan İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, “Dünyada örneği olmayan bir filyasyon ekibi ile korona virüs sürecinde hem evde hem de hastanede destek veren sağlıkçılara yardımcı olan halkımıza çok teşekkür ediyorum. Korona virüs sürecinde Türkiye dünya ülkeleri arasında en iyi sağlık hizmeti sunduğunu kanıtladı. 19 yıldır Türkiye'de hem altyapı hem de personel açısından hastanelerin iyileşmesini sağlayan Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. İstanbul'da Covid süresince 8 bin yataklı 8 tane hastaneyi vatandaşların hizmetine Cumhurbaşkanımızın önderliğinde sunduk. Sosyal mesafe maske ve aşıdan başka bir şansımız yok. İstanbul'da yaklaşık 15 gündür korona virüs ile alakalı sayısal anlamda bir artış olmamakla birlikte Anadolu'da vakaların yükseldiği illerden İstanbul'a bir yansıma olacağını öngörüyoruz. Olmamasını temenni ederken herhangi bir olumsuzluk durumunda ise siz sağlık çalışanlarımız ve imkanlarımız dahilinde duruma müdahale edebileceğimizi biliyoruz” diye konuştu.

“KİRADAN KURTULARAK KAMU YARARINA TASARRUFTA BULUNDUK"

Hastane alanın yürütülen çalışmalar sonrası daha geniş bir alana sahip olduğunu belirten Dt. Bilgehan Doğru, “5 ay içerisinde çalışmalarını tamamladığımız hastanemizi mevcut imkanlarla yeni bir hale getirdik. Önceki binamıza vermiş olduğumuz yüksek kira maliyetinden de kurtularak kamu yararına tasarrufta bulunmuş olduk. Daha öncesinde toplam kapalı alanımız 2 bin 755 metrekare iken şu anda iki katına çıkmış bulunmaktadır. Bahçemiz ile birlikte toplam kullanım alanımız ise 25 bin metrekareyi bulmuştur. Ben emeği geçen herkese ve bizi bugün de yalnız bırakmayan İstanbul İl Sağlık Müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Komplo Gerçekleri 1 hafta önce Şikayet Et
  Ülkenin tam bağımsız olabilmesi ve başımızdaki belalardan kurtulması için, şeytani küreselci Fetö’den sonra bir de bütün köşeleri tutmuş olan içimizdeki sinsi ve yalancı şeytani küreselcilerden kurtulmak zorundadır. Nasıl ki 15 Temmuza kadar Fetö’nün terör örgütü olduğuna inanmadılarsa, şimdi de şeytani küreselcilerin ülkemiz ve insanlarımız için ulusal bir tehlike olduğuna bir avuç insan haricinde kimseye de inandıramıyoruz. Halkımız önümüzdeki bir veya en fazla iki yıllık dayatmaların sonunda, içimizdeki şeytani küreselcilerin kim olduklarını, ülkemize ve insanlarımıza ne kadar büyük bir darbe vurduklarını tam olarak anlayacaklar ama o zamana kadar çok yıkım olacak ve çok canlar yanacaktır
  Cevapla
 • Adsız 1 hafta önce Şikayet Et
  İstanbuldan vana giden birisi test süresi dolup yine test yaparda pozitif çıkarsa bu adam 14 gün nasıl yaşasın işte yeni dünya. Böyle güzel kanunlarımız varken intiharı haber yapmak laf kalabalığı olsa gerek.
  Cevapla
 • Yüksel 1 hafta önce Şikayet Et
  yahu ben geçenlerde Kadıköy'e gittim aksamdan sonra. o ne kalabalık o ne yoğunluk o ne maskesizlik. eger o bölgede Korona yoksa ya da bulaşmıyorsa bu işte bir iş var. millet evinden dışarı çıkmadan hasta oluyor. Kadıköy de o vaziyette kimseye birsey olmuyorsa, işin içinde incelenmesi gereken durumlar var demektir.
  Cevapla
 • ziyaretçi 1 hafta önce Şikayet Et
  Çok doğru bir diğer örneği de ege sahilleri. Ama hem Kadıköy hem de ege sahil kesimi aşılamada yğksek orandalar. Onun etkisi olabilir, değil ise gerçekten şaşırtıcı.
  Cevapla
 • Komplo teorisi 1 hafta önce Şikayet Et
  korana virûs oyunu mRNA tekniği ile hûcrelere girildi bunun sayesinde insan genetiği değiştirilip siyonistler hariç herkes ayvayı yiyecek o yūzden bu mRNA Biontechin aşisindan uzak durun bakmayın siz onu yapan iki tūrk ve Almanya'da yapıldığına nedense bunun asıl merkezi ABD de ki siyonist şirket asıl usta orada almanyadakiler çırakları oluyor .Korona virúsi de kesin mRNA tekniği e ûretildi fakat ABD deki merkezde .Sonra bu tekniği Almanya'daki çıraklari sayasinde Aşısını yaptılar hayret çok tesadüf başka ülkeler bu tekniği bilmiyor
  Cevapla
 • :) :) :) 1 hafta önce Şikayet Et
  Türk olmadıklarının farkındayız. Çok şükür Türk oğlu Türk olanlarla kriptoları ayırabilecek ferasete sahibiz.
  Cevapla
 • Mr Spak 1 hafta önce Şikayet Et
  Okullarda grip nezle karişimi bir salgin var aile hekimliği kurumundan öğrenebilirsiniz..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk doktordan bilim dünyasını heyecanlandıran proje: Holocheck
İngiliz bilim insanlarından Kovid-19 açıklaması: Kayıp parçayı bulduk