Arnica jel krem krem ne işe yarar? Arnica jel krem göz altı morlukları için nasıl kullanılır?

Arnika jel krem, vücutta darbe ve ezilmeden kaynaklı oluşan morluk ve ödemin tedavisinde kullanılan medikal kremdir. Ciltte meydana gelen hasarların kısa sürede onarılmasını sağlayan arnica jel krem, özellikle morlukların hızlıca iyileşmesini sağlar. Peki arnica jel krem ne için kullanılır?

Arnica jel krem krem ne işe yarar? Arnica jel krem göz altı morlukları için nasıl kullanılır?
Arnica jel krem krem ne işe yarar? Arnica jel krem göz altı morlukları için nasıl kullanılır?
GİRİŞ 04.08.2022 14:57 GÜNCELLEME 04.08.2022 14:57

Doğal içeriklerle zenginleştirilen arnica krem, vücutta darp ve ödemin hızlıca geçmesi için kullanılır. İçeriğinde sarı kantaron çiçeği, at kestanesi ve yeşil çay bulunduğundan neredeyse hiçbir yan etkisini bulunamayan anrica krem, deriye hızlıca nüfuz ederek kısa sürede tüm darbe izlerinin iyileşmesini sağlar. Eczanelerden kolaylıkla temin edilen arnica krem, çok fazla kullanılması durumunda cildin soyulmasına ve tahriş olmasına neden olabilir.

Emla krem faydaları nelerdir, nasıl kullanılır? Emla krem ne işe yarar?Emla krem faydaları nelerdir, nasıl kullanılır? Emla krem ne işe yarar?

Arnica Jel Krem Ne İşe Yarar?

Arnica jel krem, çoğunlukla darbe ve özellikle de göz altı morlukları için kullanılır. Ağır kimyasalların olmadığı arnica krem, yaraların çabucak tedavi edilmesinin yanında darbe ve eziklerden kaynaklı oluşan ağrıların da dinmesine yardımcı olur. Arnica krem, kozmetik biri ürün olmadığından tamamen doğal ürünler içermektedir ve tedavi sürecinde bir yan etkinin görülmesi oldukça düşük bir olasılıktır. Arnica krem faydaları şöyledir:

  • Düşme, çarpma ve sıkışma sonucu vücutta meydana gelen acının dinmesini sağlar.

  • Alınan darbeyle birlikte oluşan morluk ve kızarıklıkların kısa sürede geçmesine yardımcı olur. 

  • Böcek, sinek ve ası ısırmaları sonucu oluşan kaşıntı, kızarıklık ve yanma hissini azaltır. 

  • Spor sonrası oluşan kas ağrılarının dinmesine yardımcı olur. 

  • Buruk ve buruklara bağlı oluşan şişlikleri hafifletir. 

  • İltihap kurutucu özelliğe sahiptir. 

  • Uykusuzluk, yorgunluk ve stresten kaynaklı göz altı morluklarının iyileşmesine yardımcı olur. 

  • Ödemi rahatlatır. 

  • Ameliyat izlerinin geçmesini hızlandırır. 

  • Epilasyon sonrası oluşan şişkinlik ve kızarıklığı hafifletir. 

Arnica Krem Faydaları Nelerdir?

Arnica Jel Krem Nasıl Kullanılır?

Hiçbir katkı maddesi olmayan ve doğal içeriklerden oluşan arnica jel krem, direkt olarak ihtiyaç duyulan bölgeye masaj yaparak uygulanabilir. Temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanan arnica kremin iyice emilmiş olmasına dikkat etmek gerekir. Ağrı ve yara izlere geçene kadar gün içinde 2-3 defa kullanılması tavsiye edilir. 

Arnica Krem Göz Çevresine Uygulanır Mı?

Göz çevresi, stresi ve yorgunluğu çabucak belli ederek kısa sürede çökmeye ve morarmaya meyillidir. Uykusuzluk, üzüntü ve stres, göz çevresindeki morluklarla hemen kendini belli eder ve kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Arnica krem, gözün içine kaçırmamak şartıyla dikkatli bir şekilde göz çevresine minin masaj hareketleriyle uygulanır. Bu işlem düzenli olarak devam ettiğinde göz çevresindeki morlukların kısa sürede geçmesi beklenir. 

Arnica Krem Nasıl Saklanır?

Açıldığı günden itibaren 1-1,5 yıla kadar kullanılabilen arnica krem, doğrudan güneşle temastan kaçınılması gerekir. Takribi 15-20 derece saklanması tavsiye edilse de sıcak yaz günlerinde buzdolabında muhafaza edilmesi tavsiye edilir. 

Arnica Krem Fiyatı? 

Doğal içeriklerle zenginleştirilen arnica kremin 2022 eczane fiyatı 60.90 TL kadardır. 

Melek Ardıç Haber7.com - Seo Editörü
Haber 7 - Melek Ardıç
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
EYT çalışmasının yanında Torba Yasa geliyor! Sorunlar tarihe karışacak
Tarih belli oldu! Otomobilde fiyatlar düşecek