Amerikalılar bu formülle genç kalıyor! Erken yaşlanmaya ket vuracak uygulama '30'ken 50 göstermeyin'

Erken gelen yaşlılığı çoğu insan hoş karşılamaz. İlk başta göz çevresinde oluşan kaz ayakları, zamanla yanakların sarkmasına kadar ilerleyebilir. Bu nedenle cildimize en iyi şekilde bakmamız gerekiyor. Tıpkı ABD'lilerin yıllardır yaptığı gibi. Peki erken yaşlanmaya 'dur' demek mümkün mü?

Amerikalılar bu formülle genç kalıyor! Erken yaşlanmaya ket vuracak uygulama '30'ken 50 göstermeyin'
Amerikalılar bu formülle genç kalıyor! Erken yaşlanmaya ket vuracak uygulama '30'ken 50 göstermeyin'
GİRİŞ 08.12.2022 12:39 GÜNCELLEME 08.12.2022 12:39

Çevresel faktörlere bağlı olarak bazı insanlar, akranlarına kıyasla daha erken dönemde yaşlılık belirtileri gösterebilir.

Stres dolu bir yaşam, hava koşulları; sivilce lekeleri ve daha nice faktör insanı erken yaşlanmaya götürebilir.

İlk başta göz çevresinde oluşan kaz ayakları zamanla yanaktaki pürüzsüz yapıyı kırarken, devam eden süreçlerde yanak sarkması ve yüzün tamamen çökmesiyle ilerliyor.

Dermatoloji Uzmanı Doktor Gözde Coşar Seyhan ise cilt yaşlanmasına 'dur' diyecek yeni yöntemi anlattı. İşte, ABD'de en sık yapılan o uygulamaya dair merak edilen her şey!

YAŞLANMA SÜRECİ DURDURULABİLİR Mİ?

Derimizin hasar alan bölgeyi onarma yetisinde genetik faktörler, zamanın etkisi ve yaşam tarzımızla ilgili olarak yavaşlama ve duraksamalar meydana geliyor. Böylelikle yaşlanma süreci başlamış oluyor.

Dermatoloji Uzmanı Doktor Gözde Coşar Seyhan

Bu yaşlılık belirtilerini ilk gördüğümüz alan, bizi tüm dış etmenlerden koruyan cildimiz. Kırışıklıklar oluşmaya başlıyor, cilt elastikiyetini kaybediyor, parlak-canlı görünümün yerini mat, sarkmış ve dengesiz bir cilt tonu alıyor.

Peki bu yaşlanma sürecini yavaşlatıp, cildimizdeki hasarı onarabilir miyiz? Bunun için birçok medikal ve teknolojik yöntem var. Bunlardan bir tanesi de BBL Lazer yöntemi.

SİVİLCE İLACI KULLANMAK İSTEMEYENLERE BİREBİR!

BBL aslında yüksek yoğunlukta ışık frekansının cildin derin katmanlarına kontrollü bir şekilde ısı vermesiyle çalışan ve bu sayede ciltte kolajen üretimini artırarak cildin yeniden yapılanmasını sağlayan bir sistem.

Cilt gençleştirmede ve rozasea (gül hastalığı), belirgin kılcal damarlara bağlı kızarık yüz, güneş hasarına bağlı cilt lekeleri, melazma, akne, geniş gözenek problemi gibi çeşitli cilt hastalıklarında tüm hastalara güvenle uygulanabilir.

Özellikle son dönemlerde sivilce ilacı kullanmak istemeyen hastalarda da favori uygulamalar arasına girmiş durumda.

HANGİ HASTALIKLARDA UYGULANIYOR?

Lazer ile kızarıklıklar, soluk cilt görünümü, kırışıklıklar, güneş lekeleri, geniş gözenekler, akne ve akne lekeleri, gül hastalığı ve belirgin kılcal damar sorunları gibi birçok deri hastalığını kolaylıkla tedavi edebiliyoruz.

Uygulama yaptığımız bölgeler ise güneşin de etkisiyle yaşlanma belirtilerinin en sık görüldüğü yüz, eller, dekolte, sırt ve omuz bölgeleri oluyor.

TEDAVİ SÜRECİ HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

3 farklı ışık filtresiyle uygulama yapılabiliyor. Mavi filtreli ışık uygulamasını daha çok akne tedavilerinde kullanıyoruz. Kırmızı filtresiyle kızarıklıklar üzerinde çalışıyoruz.

Üçüncü filtreyi ise yağ bezi aktivitesini azaltma ve leke tedavilerinde tercih ediyoruz. Minimal ağrılı ve oldukça konforlu bir uygulama olup sonrasında hafif bir kızarıklık, lekeli bölgelerde koyulaşma görülebilir.

Ancak bu durum kısa sürede geriliyor. Seans sayısı ise kişinin ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebiliyor. 2-4 hafta ara ile ortalama 4 seans tedavi öneriliyor.

Ramazan Dengiz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ramazan Dengiz
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman'a özel araç giriş durduruldu
Deprem sonrası pes dedirten fırsatçılık! Ülke genelinde denetim başladı