Evde hazırlanan en hızlı öksürük kesici! Öksürük krizi anında ne yapmalı?

Soğuk havaların korkulu rüyası viral hastalıklarla beraber kronik hale gelen öksürük hayat konforunu yarıya indiriyor. Yalnızca üç malzemeden oluşan bu basit ama etkili karışım öksürüğü mucizevi bir şekilde kesiyor. İşte, en hızlı öksürük kesici ilaç ve ciğerden gelen öksürüğe çözüm!

Evde hazırlanan en hızlı öksürük kesici! Öksürük krizi anında ne yapmalı?
Evde hazırlanan en hızlı öksürük kesici! Öksürük krizi anında ne yapmalı?
GİRİŞ 15.04.2024 15:41 GÜNCELLEME 15.04.2024 15:41
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ağrıyan bir boğazınız ve geçmeyen bir öksürüğünüz varsa bu haber tam da size göre. Üç malzemenin karışımı ile evde hazırlanabilen bu doğal ilaç, öksürüğü anında kesiyor! Soğuk algınlık habercisi olan boğaz ağrısı, aynı zamanda bağışıklığın düştüğünün de sinyalini verir. Peki, öksürük krizine ne iyi gelir, kuru öksürüğü anında ne keser?

Adeta şifa deposu: Yer elması nasıl tüketilir, faydaları nelerdir?Adeta şifa deposu: Yer elması nasıl tüketilir, faydaları nelerdir?

Kırmızı pancar nasıl tüketilir, kırmızı pancar suyunun faydaları nelerdir?Kırmızı pancar nasıl tüketilir, kırmızı pancar suyunun faydaları nelerdir?

ÖKSÜRÜĞÜNÜZÜ 1 SAAT İÇİNDE KESİN!

Boğaz ağrısının semptomlarını hafifleten aynı zamanda bağışıklık güçlendiren bu içeceği hazırlamak oldukça kolay. Boğazınızda başlayan hafif ağrılar ilerleyen süreçte sancılı bir hal alabilir. O yüzden boğaz ağrısı semptomlarına karşı yolun başındayken önlem almak gerekir. İşte, öksürük krizini anında kesen o karışım!

Metabolizma hızlandırıcı ve kanser önleyici eşsiz meyve: Cennet hurmasının faydaları!Metabolizma hızlandırıcı ve kanser önleyici eşsiz meyve: Cennet hurmasının faydaları!

ÖKSÜRÜK KESİCİ 3 MALZEMELİ KARIŞIMIN YAPILIŞI!

Evde hazırlayacağınız öksürük ilacına başlamak için bir bardak suyu kaynatın.

Daha sonra bir cm zencefili minik parçalar şeklinde doğrayın ve bir bardağa aktarın.

Bir tarçın çubuğu kullanın.

Daha sonra ise kupaya yaklaşık dört veya altı karanfil ilave edin.

Kaynar suyu dökün ve 10 dakika kadar ılımasını bekleyin.

Bir süzgeç yardımıyla karışımı başka bir bardağa süzerek aktarın.

EVDEKİ EN HIZLI ÖKSÜRÜK KESİCİ: KARANFİL

En iyi bağışıklık güçlendirici ve antiviral kaynağı olan karanfil, boğazdaki tüm kaşıntı ve ağrıyı yaklaşık 1 saat içinde geçirecektir. Aynı zamanda karanfil, zararlı bakteri, mantar ve virüslere karşı oldukça etkili olan öjenol içermektedir.

Uzmanlar, karanfilin kanı temizleme ve anti-viral özelliklerinin, beyaz kan hücrelerini uyararak kandaki toksisiteyi azalttığını ve hastalıklara karşı direnci kuvvetlendirdiğini açıklıyor.

KARANFİL VE BAL KARIŞIMI!

Özellikle grip semptomları için en etkili ilaçlardan biri olan karanfil ve bal karışımı adeta doğal bir antibiyotik. Bal, boğaz ağrısını yumuşatıp hafifletmeye yardımcı olurken karanfil, güçlü antibakteriyel, antiviral ve antiinflamatuar bileşiklerle bağışıklığa destek olur.

Dolayısıyla bu karışım, öksürük, boğaz ağrısı ve soğuk algınlığı gibi kış hastalıklarına karşı oldukça koruyucudur.

Konuyla ilgili uzmanlar, uzun süren bir solunum yolu rahatsızlığınız varsa yeteri kadar istirahat ve bol su içerek belirtilerinizin daha çabuk iyileşmesini sağlayabileceğini açıkladılar.

Beyzanur Özbostan Haber7.com - SEO Editör
Haber 7 - Beyzanur Özbostan

Editör Hakkında

1998'de İstanbul'da doğdu. Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini tamamladıktan sonra Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemlerinden derece ile mezun oldu. Ardından Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve Kültürel Çalışmaları bölümünde tam burslu olarak tezli yüksek lisansını yaptı. Üniversiteye devam ettiği yıllarda çeşitli kurs ve eğitimlerde lisans aldı. 2017'den 2022'ye kadar bir STK'da sosyal medya yöneticiliği görevini üstlendi. Günümüzde, haber7.com'da SEO haber editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • Hüseyin 2 ay önce Şikayet Et
    Binlerce bebek çocuk ve masum insan katledildi ve sakat bırakıldı Bunun hesabını kim verecek Bunun hesabını kim verecek Bunun hesabını kim verecek Bunun hesabını kim verecek Bunun hesabını kim verecek Bunun hesabını kim verecek
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Jakuzi yalanı çürüdü: Fonlu medyanın 'Sancaktepe' yayınına Nevşin Mengü bile inanmadı
Güney Kore ile görülmemiş anlaşma! Altay Tankı detayı çok konuşulacak