Şelaleler şehri Düzce... Tatil günlerinin uğrak yerleri

Birbirinden güzel şelalelerin bulunduğu Düzce bu yıl yüzlerce turisti ağırladı. Daha çok şelalelerine ziyaretçi akını olan Düzce'nin doğal güzellikleri herkesi hayran bırakıyor. İl Kültür ve Turizm Müdürü de yaptığı açıklamada Düzce'nin bu yıl şelaleleri ile öne çıktığını belirtti.

Şelaleler şehri Düzce... Tatil günlerinin uğrak yerleri
Şelaleler şehri Düzce... Tatil günlerinin uğrak yerleri
GİRİŞ 14.10.2019 16:10 GÜNCELLEME 14.10.2019 16:10 KAYNAK AA

Birbirinden doğal oluşumlar ile bin bir güzellik sunana düzce şelaleleri bu yıl da yüzlerce kişi tarafından ziyaret edildi. Doğa severlerin en uğrak yeri olan şelaleler sonbahar aylarında da ilgi odağı oluyor. Onlarca kişi sonbaharın en güzel renklerini Düzce'de bulunan şelalelerde fotoğraflamak üzere buraya seyahat ediyor. 

 

 

"Şelaleler şehri" olarak bilinen Düzce, sonbaharda da yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak noktası oluyor. Kentin yüksek kesimlerinden akan Aydınpınar, Güzeldere, Samandere ve Aktaş şelaleleri, yerli ve yabancı turistlerden ilgi görüyor. Dev kayın ve gürgen ağaçlarına şelale sesinin eşlik ettiği tabiat parkları, sonbaharın renkleriyle seyrine doyumsuz manzaralar sunuyor. İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Düzce'nin "şelaleler şehri" olarak bilindiğini belirterek, "Şelalelerimiz, ilimize en fazla ziyaretçi çeken noktalardır. Ramazan ve Kurban bayramlarında bu şelaleler binlerce insanın uğrak yeri oldu. Yıl boyunca da yüz binlerce insanın ziyaret edip piknik yaptığı mekanlar oluyor." ifadelerini kullandı. Şelalelerin her mevsim ayrı güzellik sunduğunu vurgulayan Taştan, "Sonbahara girdik, yeşilden kırmızıya doğru bir serüven yaşanıyor. Vatandaşlarımızı, özellikle de fotoğraf sanatçılarımızı ilimize bekliyoruz. Yaklaşık 300 bin kişi şelalelerimizi gezdi." diye konuştu.

Önerilen içerik; İstanbul'dan gidilecek tatil yerleri

 

 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL