Türkiye'nin en yüksek cam terası nerede? Buraya çıkmak cesaret istiyor

Cam terasları ile öne çıkmaya başlayan ülkemizde yeni cam teraslar da yapılıyor. Yurdumuzun her bir köşesindeki yüksek manzaralı yerlere cam teras yapımı var. Peki Türkiye'nin en yüksek cam terası nerede? Ziyaretçilerini heyecanlandırırken aynı zamanda da muazzam bir manzara sunan cam terası gelin yakından tanıyalım.

Türkiye'nin en yüksek cam terası nerede? Buraya çıkmak cesaret istiyor
Türkiye'nin en yüksek cam terası nerede? Buraya çıkmak cesaret istiyor
GİRİŞ 14.10.2019 16:30 GÜNCELLEME 14.10.2019 16:32 KAYNAK İHA

Her adımında bir cennet saklı olan ülkemizde cam teraslar, son zamanların keşfedilmeyi bekleyen manzaralarını sunuyor. Bunlardan biri de Türkiye'nin  en yüksek cam terası Hatila Vadisi'nde yer alıyor. Herkes buranın muazzam manzarasını fotoğraflamak üzere cesaretlerini toplayarak çıkıyor. Cam teras baktığınız her yerde sizlere manzara sunuyor.

 

Türkiye'nin En Yüksek Cam Terası Nerede?

Sadece Ekim ayında 29 bin kişinin ziyaret ettiği Türkiye'nin en yüksek cam terası Artvin'de yer alıyor. Hatila Vadisi'nin yükseliğinde cennet gibi bir manzarayı sunuyor.


2016 yılının Ekim ayında hizmete giren ve il merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaktaki Sıkıldım Kayası mevkisinde 490 metre rakımda, Hatila Deresi'nden 220 metre yükseklikte sarp kayalara monte edilen seyir terası, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya başladı. Kaya birleşim noktasından 15 metrelik mesafeye uzanan cam seyir terası, 7 metre uzunlukta ve 7,5 metre genişliğe sahip. Yaklaşık 50 metrekare genişliğinde cam alana sahip seyir terası, son baharla birlikte ziyaretçilerinin akınına uğruyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce Artvin'deki Hatila Vadisi Milli Parkı'nda geçtiğimiz yıllarda yaptırılan, Türkiye'nin en yüksek cam seyir terası, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.


 Önerilen içerik: Türkiye'de hayran kalacağınız 10 kanyon


''Camın üstünde durmak ürkütücü''
Cam seyir terasının üzerinde ziyaretçiler ilk deneyimlerinde heyecan ve tereddüt yaşarken bir süre sonra da eşsiz doğa manzarasının keyfini çıkarıyor. Ziyaretçilerden Ezger Kaşka, “Türkiye´nin en yüksek cam seyir terası olduğu için merak ettik ve gelip görmek istedik. Çok beğendik güzel yapılmış bir yer. Aşağısı çok yüksek, insan ister istemez tedirgin oluyor. Hatta birlikte geldiğimiz bazı arkadaşlarımız çıkamadı. Camın üstünde durmak ürkütücü olduğu kadar bir o kadar da heyecanlı” dedi.


Hatay’dan çam seyir terasını görmek için gelen Ali Çalışkan ise “Arkadaşlarla birleştik turizm amaçlı gezmeye geldik. Karadeniz’i gezdik, en çok merak ettiğimiz yerlerden birisi de cam seyir terasıydı. İlk defa çıkıyorum, yükseklik korkumun olduğunu burada hissettim. İnanılmaz deneyimdi benim için. Bu heyecanı yaşamak için değerdi” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL