Mardin taş konakları ve sonbahar manzaralarıyla büyülüyor

Mardin, taş konakları, tarihi sokakları ve binlerce yıllık tarihi kültür miraslarıyla ziyaretçilerini cezbediyor. Her dinden insanın kardeşçe barış içinde yaşadığı Mardin'in doğal güzellikleri de sonbaharda herkesi mest ediyor.

Mardin taş konakları ve sonbahar manzaralarıyla büyülüyor
Mardin taş konakları ve sonbahar manzaralarıyla büyülüyor
GİRİŞ 12.11.2019 16:06 GÜNCELLEME 12.11.2019 16:06 KAYNAK İHA

Binlerce yıllık taş konakları, el işlemesi tarihi kubbeleri, ezan ve çan sesinin birbirine karıştığı Mardin, sonbaharda tablo gibi güzelliğiyle dikkati çekiyor.   
  Camileri, medreseleri, kiliseleri, dar sokakları ve tarihi taş konaklarıyla masal şehri Mardin, turizmde yakalanan ivme ile altın çağını yaşarken, Savur ilçesi doğa sanatçılarını mest edecek tablo gibi güzelliğiyle dikkati çekiyor.

Yıl sonuna kadar 5 buçuk milyon turist hedefiyle çalışmaların sürdüğü kente sonbahar olmasına rağmen yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Ezan ve çan sesinin birbirine karıştığı, farklı kültürlerin hoşgörüyle, kardeşçe yaşadığı, binlerce yıllık bir tarihin mirası olan Mardin’de Dara harabeleri, Deyrulzaferan, Meryem Ana Kilisesi, Mor Yakup Manastırı,  Kasımiye Medresesi, Ulu Cami ve 1. Cadde turistlerin gözde mekanları arasında yer alırken saklı bir bahçe olan Savur ilçesi sonbahar da yağlı boya tabloları aratmayan doğa görüntüsüyle görenleri hayran bıraktırıyor.

Fotoğraf tutkunları için muhteşem manzaralar sunuyor

Özellikle ilçeyi ziyaret eden fotoğraf tutkunları, ilçenin önemli mesire alanlarının başında gelen Yeşilsu tesisleri yaz aylarında piknikçileri ağırlarken, sonbaharın gelmesiyle birlikte sarı, kahverengi, yeşil ve kırmızının her tonu ile fotoğraf sevenlerin uğrak mekanı oldu. Rengarenk görüntüsüyle kartpostallık manzaraları aratmayan bir görsel şölen Savur’u ziyaret ederek bu görüntüyü yakalamak için fotoğraf çekimine çıkan fotoğraf sanatçıları Mustafa Kılıç, Sümer Yüksel, Kerim Kan ve Burak Bahadır Tuzlu ile fotoğraf çeken Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Mustafa Yaman da, sonbaharın güzelliklerini görüntülemek isteyen fotoğraf meraklıları ve doğaseverleri ilin bu güzelliklerini görmeye davet etti. 

  Vali Yaman’ın objektiften yansıyan fotoğraflar büyük beğeni topladı. 
                                         

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL