Çin'den Koronavirüs-Turizm raporu: Wuhan'ı görmek istiyorlar

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgınının başladığı Çin'de Sosyal Bilimler Merkezi (CASS) tarafından yapılan araştırmaya göre, 2020 yılında Çinli turistlerin en çok görmek istediği yer Wuhan kenti oldu. Corona virüs salgınının başlangıç yeri olan şehir, salgın bitince turist akınına uğrayacak.

Çin'den Koronavirüs-Turizm raporu: Wuhan'ı görmek istiyorlar
Çin'den Koronavirüs-Turizm raporu: Wuhan'ı görmek istiyorlar
GİRİŞ 04.05.2020 09:59 GÜNCELLEME 04.05.2020 09:59

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgınının başladığı Çin'de Sosyal Bilimler Merkezi ve Tencent Kültür ve Turizm Endüstri Araştırmaları Merkezi tarafından 28 Nisan’da yapılan ve binlerce kişinin katıldığı araştırma sonucuna göre, Çinliler en çok Wuhan’ı görmek istiyor.

HERKES GÖRMEK İSTİYOR

Corona virüs salgını sonrasında ‘en çok gezilmek istenen yer olan’ Pekin’in yerini alan Wuhan, Çin’in en büyük endüstri merkezlerinden biridir. 

Salgın dolayısıyla tarihte önemli bir kent haline gelen Wuhan, salgın öncesinde en çok gezilmek istenen kentler arasında olmak bir yana, bir çok kişi tarafından bilinmeyen bir kentti.

SALGIN SONRASI TURİZM

Çinliler'in, corona virüs salgın öncesi gezmek istedikleri yer arasında Tayland, Rusya ve Japonya yer alıyordu. Listenin başında ABD birinci sırada yer alırken, artık listede bile olmadığı görüldü.  

ETİKETLER
çin koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL