Konyaaltı sahili izmarit çöplüğüne döndü

Dünyaca ünlü olan Konyaaltı Plajı yeni normalleşme dönemi ile beraber ziyaretçilerin akınına uğruyor. Ancak plajda yapılan temizlik çalışmalarında ortaya çıkan tablo hiç iyi değil. Ziyaretçiler plajı sigara izmariti başta olmak üzere birçok çöple doldurmuş durumda. Normalleşme adımlarının atılmadan önce karantina dönemindeki temiz günlerinin korunması için ziyaretçilerin plaja daha hassas davranması şart.

Konyaaltı sahili izmarit çöplüğüne döndü
Konyaaltı sahili izmarit çöplüğüne döndü
GİRİŞ 25.07.2020 10:07 GÜNCELLEME 25.07.2020 10:08 KAYNAK İHA
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı sahilinde ‘Deniz Bizim Plaj Bizim, Birlikte Koruyalım’ sloganıyla temizlik yaptı. Gürsu ve Altınkum mahalle muhtarları ve mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleşen temizlikte sahillerin temiz kalması için farkındalık oluşturuldu. Toplanan çöpler arasında ise izmaritin yoğun olması dikkat çekti.

 

 


Antalya Büyükşehir Belediyesi, dünyaca ünlü Konyaaltı sahilini gelecek nesillere temiz bırakmak adına sahilde temizlik çalışması yaptı. Yaz aylarında vatandaşların akın ettiği Konyaaltı sahilinde ‘Deniz Bizim Plaj Bizim, Birlikte Koruyalım’ sloganıyla gerçekleşen etkinliğe Gürsu ve Altınkum mahalle muhtarları, mahalle sakinleri ve belediye görevlileri katıldı.

 

 

Toplanan çöpler türlerine göre ayrılarak, farkındalık oluşturmak adına plajda sergilendi. Vatandaşlar, özgürce faydalandıkları deniz ve sahillere yanlarında getirdikleri çöplerini bırakmamaları konusunda uyarıldı. Temizlik etkinliği sonunda katılımcılara Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan stantta çay ve simit ikram edildi.“Sahilleri temiz bırakalım” çağrısı


Sahil temizliğine mahalle sakinleriyle katılan Gürsu Mahallesi Muhtarı Özlem Saday, “Göz bebeğimiz Konyaaltı Plajı’na gelen misafirlerimizin lütfen sahilli buldukları gibi temiz bırakmalarını rica ediyorum. Kentimize gelen herkes denize girsin, tesislerden faydalansın ama giderken temiz bıraksın. Biz bu denizi, bu doğayı bir sonraki kuşaklara aktarmak istiyoruz” dedi.


Altınkum Mahallesi Muhtarı Eyüp Karakaya ise, “Vatandaşlarımızın sahili temiz kullanmasını rica ediyoruz. Bu konuda uyarılar yapılmasına rağmen bazı vatandaşlarımız zaman zaman kurallara uymayabiliyor. Yapmış olduğumuz etkinlikle farkındalık oluşturmak istedik.

Vatandaşlarımız denize girerken, ellerimize çöp poşetlerini alarak sahilde temizlik yaptık. Bir sonraki kuşaklara güzel ve temiz bir sahilin bırakılması için vatandaşlarımıza örnek olmak istedik.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek ve ekibine böyle bir etkinlik vasıtasıyla bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Bu tarz etkinliklerin tekrar edilmesini isterim” diye konuştu.

YORUMLAR 1
  • Vatansever 2 yıl önce Şikayet Et
    Sahiller mesire alanları eğlence alanları memleketimizin ailede eğitim almayan ve öğretmeni etkisiz hale getiren eğitim sistemininde etkisiyle, herşeyi kendine hak başkasına müstehak gören bencil görgüsüz nezaketaiz edepsiz saygısız bireyleri tarafından değil insanları hayvanları dahi rahatsız edecek şekilde kullanılmaya devam ediyor. Biri milletin bozulan değerlerini düzeltmek için lütfen önlem alsın. Duyarlı insanların çabası ile nereye kadar dayanacak canım ülkem.
    Cevapla